Nemanja Majdov do zlata u Bakuu!

Srpski džudista Nemanja Majdov osvojio je zlatnu medalju na Gran priju u Bakuu, u kategoriji do 90 kilograma.

Republika Srpska 12.05.2019 | 20:02
Majdov je u finalu trijumfovao protiv domaćeg takmičara Mamadalija Mehdijeva.

To je druga zlatna medalja za srpskog džudistu na nekom Gran priju ove godine, pošto je trijumfovao i na Gran priju u Marakešu.

Majdov je nastavio sa sjajnim rezultatima, a zlato iz Bakua priključiće se kolekciji medalja sa Svetskog prvenstva u Budimpešti 2017. (zlato) i medalji sa Evropskog prvenstva u Tel Avivu prošle godine, kada je osvojio srebro.

Uspeh čini još većim činjenica da je u polufinalu savladao aktuelnog svetskog šampiona Nikoloza Šerazadašvilija.

Od takmičara iz regiona, u kategoriji +78 kilograma, Larisa Cerić iz Bosne i Heregovina nastavila je sa sjajnim rezultatima i došla do srebrne medalje, izgubivši u finalu od Ukrajinke Jelizavete Kalanjine.

Sledeći turniru okviru internacionalnog tura na programima Sport kluba pratite od 24. do 26. maja, kada je na programu Hohot Gran pri.