Лазић и Човић надјачали Ђоковића!

Црвена звезда уз много проливеног зноја победила Борац у Чачку и остала стопроцентно успешна у А групи Суперлиге. Звездина пета у низу: Лазић капитенски одменио Берона, Човић и Оџо преломили. Заустављен распуцани Илија Ђоковић.

Кошарка 11.05.2019 | 22:44
Кошаркаши Црвене звезде неокрњени су прошли први круг групне фазе такмичења у КЛС Суперлиги.

Пету узастопну победу остварили су у дуелу са Борцем у Чачку, чиме су се домаћину реванширали за прошлосезонски пораз у дворани крај Мораве.

Борац - Црвена звезда 67:77 (23:17, 18:21, 15:22, 11:17)!

Шампион је први пут повео тек у 23. минуту, а мада је четири минута касније одмакао на "плус осам" (50:58), Борац је у четвртој четвртини два пута дошао на један посед од преокрета.

Након шесте тројке сјајног Илије Ђоковића, за 65:68 у 37. минуту, црвено-бели су направили серију од 9:0, којом су коначно отклонили све дилеме око исхода ове борбене и узбудљиве утакмице.

Почело је техничком грешком Кочовићу после контакта са Оџом, Филип Човић искористио је слободно бацање, па у наредна два напада погодио скок шут и поентирао из соло продора (65:73). Две изгубљене лопте Чачана искористили су потом Мајкл Оџо и Бранко Лазић, да Звезду одведу на недостижних 12 поена разлике.

Борац је фантастично почео меч, имао је "плус 10" већ у деветом минуту (21:11), али су се Огњен Добрић и Кејси Риверс побринули да разлика на крају прве четвртине не буде алармантна.

У 17. минуту било је 36:28 за Чачане, да би расположени Лазић са пет узастопних поена повео тим Милана Томића ка преокрету...

Кочовић је ипак погодио тројку за 41:38 на одласку на велики одмор, а почетак треће деонице донео је серију тројки на обе стране!

Шутерски обрачун добила је Звезда 4:3, пошто су ван линије 6,75 метара били прецизни Лазић (два пута), Бориша Симанић и Човић, а код Борца Радован Ђоковић једном и Илија Ђоковић два пута.

Када се "слегла прашина" после далекометне паљбе, гости су водили 50:54, па кошевима Лазића и Симанића из контри повећали на поменутих 50:58.

Пет утакмица - пет тријумфа.

Али, опет уз доста неизвесности када се игра у граду крај Западне Мораве... Кошаркаши Црвене звезде наставили су победничку серију у овогодишњем издању Суперлиге, пошто су на можда и најтежем гостовању у Групи А славили резултатом 77:67 (17:23, 21:18, 22:15, 17:11).

Пред крцатим трибинама Хале Борац, на месту где је пре годину дана најављена смена Душана Алимпијевића, шампион Јадранске лиге морао је добро да презноји дресове како би уписао нова два бода. Али, за разлику од априла 2018, када је Звезду погодио чачански гром, овог пута гости из Београда успели суз да остану хладне главе захваљујући сигурним погоцима Филипа Човића и Мајкла Оџа... Борац је у игри за победу био практично до последња два минута утакмице, после тројке распуцаног Илије Ђоковића. Српски репрезентативац био је најефикаснији играч утакмице с 22 поена (8/16 из игре, 6/12 за три), али и једини у свом тиму с двоцифреним учинком, мада на паркету није било прекаљеног капитена Марка Мариновића...

Дуго је на семафору стајао резултат 68:62 у корист Црвене звезде и то после важног поготка Кеј Сија Риверса с дистанце, да би онда на три и по минута до краја Ђоковић погодио и смањио заостатак Борца на само три поена.

Круцијални детаљ утакмице уследио је недуго затим, када је Никола Кочовић зарадио техничку грешку због флопинга. Човић је био сигуран са црте, а онда и решио ситуацију с полудистанце и Звезду одвео на великих шест поена вишка (71:65). Кочовић је покушао да се искупи, али је промашио хитац за три поена, после чега је Човић поново решио напад и практично на равно два минута пре последњег звука сирене решио утакмицу. Двоцифрену разлику у самом финишу донео је незаустављиви Оџо с пенала.

Нигеријац је на крају скупио 13 поена и шест скокова, док је Човић имао девет поена, осам асистенција и пет ухваћених лопти. Мохамед Фаје је скупио пет поена и чак десет скокова, док су Кеј Си Риверс и Бранко Лазић били најефикаснији у тиму са по 18 поена. С обзиром да је некадашњи освајач Евролиге константан на почетку Суперлиге, Лазић је преузео шутерске задатке од ровитог Билија Берона, па је на крају скупио четири поготка из пет шутева изван линије 6,75 метара.

Црвена звезда је тако први круг групне фазе Суперлиге завршила с максималних 5-0, док је Борац на 3-2. Црвено-бели и у наредном колу гостују и то Дунаву, а сусрет је на програму у среду. Борац ће у Чачку дочекати ОКК Београд.

БОРАЦ ЧАЧАК – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 67:77
/23:17, 18.21, 15:22, 11:17/

Дворана: Хала Борац, Чачак;
Гледалаца: око 2.500;
Судије: Милија Војиновић, Александар Глишић, Иван Стефановић.

БОРАЦ: И. Ђоковић 22 (тројке 6/12, 5ск, 2ас, 4изг), Мајсторовић 9 (6ск), Чарапић 9, Р. Ђоковић 8 (5ас), Кочовић 8, Гавриловић 5, Прља 4 (4ск), Милетић 2.

ЗВЕЗДА: Риверс 18 (тројке 2/8, 5ас), Лазић 18 (за два 3/4, тројке 4/5), Оџо 13 (6ск), Човић 9 (5ск, 8ас), Симанић 7 (6ск), Добрић 7, Фаје 5 (10ск), Ристић (4ск), Давидовац.

РЕЗУЛТАТИ 5. КОЛА А ГРУПЕ:

Златибор - Дунав 86:66 (45:24)
/Павловић 14, 4ск, 3ас, Ризнић 13 - Жигон 14, Грушановић 14/

ОКК Београд - ФМП 89:100 (45:49)
/Станић 27, 7ск, 8изг, Мушиди 26, 8ск, 3ас, 4изг - Ускоковић 20, 3укр, Пот 16, 6ск, 5ас/

Борац - Црвена звезда 67:77

ТАБЕЛА: Звезда 5-0, ФМП 4-1, Борац 3-2, Златибор 2-3, ОКК Београд 1-4, Дунав 0-5.

ПАРОВИ 6. КОЛА (15. мај): ФМП - Златибор, Борац - ОКК Београд, Дунав - Звезда.

Извор: мондо.рс, моззартспорт