Lazić i Čović nadjačali Đokovića!

Crvena zvezda uz mnogo prolivenog znoja pobedila Borac u Čačku i ostala stoprocentno uspešna u A grupi Superlige. Zvezdina peta u nizu: Lazić kapitenski odmenio Berona, Čović i Odžo prelomili. Zaustavljen raspucani Ilija Đoković.

Košarka 11.05.2019 | 22:44
Košarkaši Crvene zvezde neokrnjeni su prošli prvi krug grupne faze takmičenja u KLS Superligi.

Petu uzastopnu pobedu ostvarili su u duelu sa Borcem u Čačku, čime su se domaćinu revanširali za prošlosezonski poraz u dvorani kraj Morave.

Borac - Crvena zvezda 67:77 (23:17, 18:21, 15:22, 11:17)!

Šampion je prvi put poveo tek u 23. minutu, a mada je četiri minuta kasnije odmakao na "plus osam" (50:58), Borac je u četvrtoj četvrtini dva puta došao na jedan posed od preokreta.

Nakon šeste trojke sjajnog Ilije Đokovića, za 65:68 u 37. minutu, crveno-beli su napravili seriju od 9:0, kojom su konačno otklonili sve dileme oko ishoda ove borbene i uzbudljive utakmice.

Počelo je tehničkom greškom Kočoviću posle kontakta sa Odžom, Filip Čović iskoristio je slobodno bacanje, pa u naredna dva napada pogodio skok šut i poentirao iz solo prodora (65:73). Dve izgubljene lopte Čačana iskoristili su potom Majkl Odžo i Branko Lazić, da Zvezdu odvedu na nedostižnih 12 poena razlike.

Borac je fantastično počeo meč, imao je "plus 10" već u devetom minutu (21:11), ali su se Ognjen Dobrić i Kejsi Rivers pobrinuli da razlika na kraju prve četvrtine ne bude alarmantna.

U 17. minutu bilo je 36:28 za Čačane, da bi raspoloženi Lazić sa pet uzastopnih poena poveo tim Milana Tomića ka preokretu...

Kočović je ipak pogodio trojku za 41:38 na odlasku na veliki odmor, a početak treće deonice doneo je seriju trojki na obe strane!

Šuterski obračun dobila je Zvezda 4:3, pošto su van linije 6,75 metara bili precizni Lazić (dva puta), Boriša Simanić i Čović, a kod Borca Radovan Đoković jednom i Ilija Đoković dva puta.

Kada se "slegla prašina" posle dalekometne paljbe, gosti su vodili 50:54, pa koševima Lazića i Simanića iz kontri povećali na pomenutih 50:58.

Pet utakmica - pet trijumfa.

Ali, opet uz dosta neizvesnosti kada se igra u gradu kraj Zapadne Morave... Košarkaši Crvene zvezde nastavili su pobedničku seriju u ovogodišnjem izdanju Superlige, pošto su na možda i najtežem gostovanju u Grupi A slavili rezultatom 77:67 (17:23, 21:18, 22:15, 17:11).

Pred krcatim tribinama Hale Borac, na mestu gde je pre godinu dana najavljena smena Dušana Alimpijevića, šampion Jadranske lige morao je dobro da preznoji dresove kako bi upisao nova dva boda. Ali, za razliku od aprila 2018, kada je Zvezdu pogodio čačanski grom, ovog puta gosti iz Beograda uspeli suz da ostanu hladne glave zahvaljujući sigurnim pogocima Filipa Čovića i Majkla Odža... Borac je u igri za pobedu bio praktično do poslednja dva minuta utakmice, posle trojke raspucanog Ilije Đokovića. Srpski reprezentativac bio je najefikasniji igrač utakmice s 22 poena (8/16 iz igre, 6/12 za tri), ali i jedini u svom timu s dvocifrenim učinkom, mada na parketu nije bilo prekaljenog kapitena Marka Marinovića...

Dugo je na semaforu stajao rezultat 68:62 u korist Crvene zvezde i to posle važnog pogotka Kej Sija Riversa s distance, da bi onda na tri i po minuta do kraja Đoković pogodio i smanjio zaostatak Borca na samo tri poena.

Krucijalni detalj utakmice usledio je nedugo zatim, kada je Nikola Kočović zaradio tehničku grešku zbog flopinga. Čović je bio siguran sa crte, a onda i rešio situaciju s poludistance i Zvezdu odveo na velikih šest poena viška (71:65). Kočović je pokušao da se iskupi, ali je promašio hitac za tri poena, posle čega je Čović ponovo rešio napad i praktično na ravno dva minuta pre poslednjeg zvuka sirene rešio utakmicu. Dvocifrenu razliku u samom finišu doneo je nezaustavljivi Odžo s penala.

Nigerijac je na kraju skupio 13 poena i šest skokova, dok je Čović imao devet poena, osam asistencija i pet uhvaćenih lopti. Mohamed Faje je skupio pet poena i čak deset skokova, dok su Kej Si Rivers i Branko Lazić bili najefikasniji u timu sa po 18 poena. S obzirom da je nekadašnji osvajač Evrolige konstantan na početku Superlige, Lazić je preuzeo šuterske zadatke od rovitog Bilija Berona, pa je na kraju skupio četiri pogotka iz pet šuteva izvan linije 6,75 metara.

Crvena zvezda je tako prvi krug grupne faze Superlige završila s maksimalnih 5-0, dok je Borac na 3-2. Crveno-beli i u narednom kolu gostuju i to Dunavu, a susret je na programu u sredu. Borac će u Čačku dočekati OKK Beograd.

BORAC ČAČAK – CRVENA ZVEZDA 67:77
/23:17, 18.21, 15:22, 11:17/

Dvorana: Hala Borac, Čačak;
Gledalaca: oko 2.500;
Sudije: Milija Vojinović, Aleksandar Glišić, Ivan Stefanović.

BORAC: I. Đoković 22 (trojke 6/12, 5sk, 2as, 4izg), Majstorović 9 (6sk), Čarapić 9, R. Đoković 8 (5as), Kočović 8, Gavrilović 5, Prlja 4 (4sk), Miletić 2.

ZVEZDA: Rivers 18 (trojke 2/8, 5as), Lazić 18 (za dva 3/4, trojke 4/5), Odžo 13 (6sk), Čović 9 (5sk, 8as), Simanić 7 (6sk), Dobrić 7, Faje 5 (10sk), Ristić (4sk), Davidovac.

REZULTATI 5. KOLA A GRUPE:

Zlatibor - Dunav 86:66 (45:24)
/Pavlović 14, 4sk, 3as, Riznić 13 - Žigon 14, Grušanović 14/

OKK Beograd - FMP 89:100 (45:49)
/Stanić 27, 7sk, 8izg, Mušidi 26, 8sk, 3as, 4izg - Uskoković 20, 3ukr, Pot 16, 6sk, 5as/

Borac - Crvena zvezda 67:77

TABELA: Zvezda 5-0, FMP 4-1, Borac 3-2, Zlatibor 2-3, OKK Beograd 1-4, Dunav 0-5.

PAROVI 6. KOLA (15. maj): FMP - Zlatibor, Borac - OKK Beograd, Dunav - Zvezda.

Izvor: mondo.rs, mozzartsport