ТУР: Марко Јевтовић као из катапулта!

Голчина из слободњака са 25 метара вредна опстанка! Бивши првотимац Партизана покренуо Коњу до преокрета, Трабзон у Лиги Европе!

Фудбал 07.05.2019 | 09:00
Није случајно Марко Јевтовић играо редовно код чак петорице тренера у Партизану. Сматрали су у Хумској 1 да је реч о једном од тактички најписменијих фудбалера лиге, а 26-годишњи везиста вредност потврђује и у иностранству, пошто не само да игра стандардно (осим кад није кажњен картонима), већ и квалитетно у дресу Коње. У прилог томе и чињеница да је на затварању 31. кола турског првенства био стрелац у тријумфу на гостовању Алањи – 4:2.

И то из слободног ударца. Лопта удаљена више од 25 метара од гола домаћина. Није то препознатљивост Јевтовића, међутим, умео је и током боравка у Новом Пазару и на Топчидерском брду да „опали“ из прекида, а какву праћку има видело се у 39. минуту. У стилу Андрее Пирла пуцао је Србин, пребацио живи зид и послао лопту таман под пречку, иако је кривица донекле и на голману Хајдару Јилмазу који је могао боље да интервенише.

То Марка Јевтовића не занима превише. Његов други гол у Суперлиги, први је дао крајем јануара против Анталије. Овај посебно важан, јер је покренуо госте ка великом преокрету, пошто је само два минута касније погодио Данац Џенс Џонсон, а средином другог полувремена у стрелце се уписао и Омер Шахинер. Довољно да поништио учинак двоструког стрелца Паписа Сисеа, а о вредности Сенегалца говори подадак да је дао десет голова на последњих 11 утакмица Алање.

Коњи су бодови више значили, јер је, после четири сушне рунде, математички изборен опстанак, са чак девет бодова више од Ерзурума, првог тима испод црте, на три кола до краја.

Једнако битну победу, идентичним резултатом, остварио је Трабзон. Искористио је предност домаћег терена над Кајзеријем (4:2) и осигурао пласман у квалификације за Лигу Европе. Руку на срце, тим из града на обалама Црног мора је, практично, двапут морао да савлада вечерашњег ривала. Није му било довољно вођство 2:0, гости су поравнали головима Аџара, али је Трабзон додао гас у другом делу и осигурао међународну визу.

ТУРСКА 1 - 31. КОЛО