TUR: Marko Jevtović kao iz katapulta!

Golčina iz slobodnjaka sa 25 metara vredna opstanka! Bivši prvotimac Partizana pokrenuo Konju do preokreta, Trabzon u Ligi Evrope!

Fudbal 07.05.2019 | 09:00
Nije slučajno Marko Jevtović igrao redovno kod čak petorice trenera u Partizanu. Smatrali su u Humskoj 1 da je reč o jednom od taktički najpismenijih fudbalera lige, a 26-godišnji vezista vrednost potvrđuje i u inostranstvu, pošto ne samo da igra standardno (osim kad nije kažnjen kartonima), već i kvalitetno u dresu Konje. U prilog tome i činjenica da je na zatvaranju 31. kola turskog prvenstva bio strelac u trijumfu na gostovanju Alanji – 4:2.

I to iz slobodnog udarca. Lopta udaljena više od 25 metara od gola domaćina. Nije to prepoznatljivost Jevtovića, međutim, umeo je i tokom boravka u Novom Pazaru i na Topčiderskom brdu da „opali“ iz prekida, a kakvu praćku ima videlo se u 39. minutu. U stilu Andree Pirla pucao je Srbin, prebacio živi zid i poslao loptu taman pod prečku, iako je krivica donekle i na golmanu Hajdaru Jilmazu koji je mogao bolje da interveniše.

To Marka Jevtovića ne zanima previše. Njegov drugi gol u Superligi, prvi je dao krajem januara protiv Antalije. Ovaj posebno važan, jer je pokrenuo goste ka velikom preokretu, pošto je samo dva minuta kasnije pogodio Danac Džens Džonson, a sredinom drugog poluvremena u strelce se upisao i Omer Šahiner. Dovoljno da poništio učinak dvostrukog strelca Papisa Sisea, a o vrednosti Senegalca govori podadak da je dao deset golova na poslednjih 11 utakmica Alanje.

Konji su bodovi više značili, jer je, posle četiri sušne runde, matematički izboren opstanak, sa čak devet bodova više od Erzuruma, prvog tima ispod crte, na tri kola do kraja.

Jednako bitnu pobedu, identičnim rezultatom, ostvario je Trabzon. Iskoristio je prednost domaćeg terena nad Kajzerijem (4:2) i osigurao plasman u kvalifikacije za Ligu Evrope. Ruku na srce, tim iz grada na obalama Crnog mora je, praktično, dvaput morao da savlada večerašnjeg rivala. Nije mu bilo dovoljno vođstvo 2:0, gosti su poravnali golovima Adžara, ali je Trabzon dodao gas u drugom delu i osigurao međunarodnu vizu.

TURSKA 1 - 31. KOLO