ИТА: Наполи са пенала у 98' до преокрета!

Голом Инсињеа из једанаестерца дубоко у надокнади Наполи стигао до преокрета против Каљарија који је пет минута прије краја имао сва три бода у џепу.  Наполитанци су на крају успели да добију Каљари, а губили су до 85. минута!

Фудбал 05.05.2019 | 23:40
Каљари је био близу прве побједе у Напољу послије 12 година, али су скок главом једног од најнижих играча домаћих, Дриса Мертенса и једанаестерац у судијској надокнади спријечили велико изненађење на Сан Паолу.

Наполи је головима Мертенса и Инсињеа преокренуо на 2:1 и седмом узастопном побједом над екипом са Сардиније дефинитивно обезбиједио другу позицију на табели.

Екипа Карла Анћелотија има десет бодова више од Интера, тако да ће у преосталим дуелима са СПАЛ-ом, Интером и Болоњом играти за престиж.

Да је Наполи близу тог циља било је јасно и прије овог кола па су домаћи прилично опуштено ушли у меч и нису успјели да у првих 45 минута затресу мрежу Каљарија, који је чекао своју прилику и одмах ју искористио.

Барела је послије контранапада у 63. минуту вратио повратну за Паволетија који приземним ударцем погађа малу мрежицу за вођство екипе из Сардиније из њиховог првог ударца у оквир гола.

Десет година Каљари чека на побједу против Наполитанаца, а чак 12 на побједу у Напољу и све до пет минута прије краја чинило се да ће та традиција бити срушена.

Ипак, дефанзивци Каљарија скупо су платили своју грешку када су дозволили једном од најнижих играча на терену Дрису Мертенсу да главом пошаље лопту у изједначење у 85. минуту и иницира велики преокрет.

Наполи је до њега стигао ипак уз мало среће.

У петом минуту судијске надокнаде Гулам је центира са бока, а лопта је буквално на ивици шеснаестерца погодила Каћатореа у руку.

Судија је пустио игру, али је након интервенције из ВАР собе отишао да прегледа видео снимак и досудио једанаестерац који је у погодак вриједан три бода у 98. минуту претворио Лоренцо Инсиње.

Победио је Наполи, иако му није било неопходно, иако није можда ни заслужио. Каљари је водио с 0:1 све до 85. минута у гостима, али је Наполи прво изједначио, а онда у 98. минуту дошао до победе поготком с беле тачке преко Лоренца Инсињеа - 2:1 (0:0).

Помало су спавали домаћи навијачи све док Мертенс голом у 85. минуту није донео изједначење. Наполију бодови нису потребни, свакако ће бити други, а онда се у четвртом минуту надокнаде догодило играње руком, а судија Кифи је показао на белу тачку.

Инсиње је био прецизан и Каљари је поражен. А остао је и са играчем мање јер је Јоница искључен после црвеног картона.

А деловало је да је Каљари на добром путу после гола Леонарда Паволетија. Једини клуб у каријери Паволетија у ком није постигао гол био је Наполи. А вечерас је у дресу Каљарија дао гол управо Наполитанцима на стадиону Сан Паоло и умало да донесе свом тиму победу. То се није догодило на крају. Иначе, ово је био 13. гол у сезони Павлолетија, а девет је је дао главом. Само су четири екипе дале више голова главом од њега самог. Овога пута је дао гол ногом, кажу у шали важи се и тако, али недовољно је то било. Чак и за бод.

Наполитанци су преокренули и дошли до три бода са којим су практично осигурали другу позицију, Јувентус је предалеко... Можда и непотребне контроверзе на утакмици која није имала претеран такмичарски значај.

Једина срећа за Каљари је што је тај тим сигуран на 12. месту на табели са 40 освојених бодова.