ITA: Napoli sa penala u 98' do preokreta!

Golom Insinjea iz jedanaesterca duboko u nadoknadi Napoli stigao do preokreta protiv Kaljarija koji je pet minuta prije kraja imao sva tri boda u džepu.  Napolitanci su na kraju uspeli da dobiju Kaljari, a gubili su do 85. minuta!

Fudbal 05.05.2019 | 23:40
Kaljari je bio blizu prve pobjede u Napolju poslije 12 godina, ali su skok glavom jednog od najnižih igrača domaćih, Drisa Mertensa i jedanaesterac u sudijskoj nadoknadi spriječili veliko iznenađenje na San Paolu.

Napoli je golovima Mertensa i Insinjea preokrenuo na 2:1 i sedmom uzastopnom pobjedom nad ekipom sa Sardinije definitivno obezbijedio drugu poziciju na tabeli.

Ekipa Karla Anćelotija ima deset bodova više od Intera, tako da će u preostalim duelima sa SPAL-om, Interom i Bolonjom igrati za prestiž.

Da je Napoli blizu tog cilja bilo je jasno i prije ovog kola pa su domaći prilično opušteno ušli u meč i nisu uspjeli da u prvih 45 minuta zatresu mrežu Kaljarija, koji je čekao svoju priliku i odmah ju iskoristio.

Barela je poslije kontranapada u 63. minutu vratio povratnu za Pavoletija koji prizemnim udarcem pogađa malu mrežicu za vođstvo ekipe iz Sardinije iz njihovog prvog udarca u okvir gola.

Deset godina Kaljari čeka na pobjedu protiv Napolitanaca, a čak 12 na pobjedu u Napolju i sve do pet minuta prije kraja činilo se da će ta tradicija biti srušena.

Ipak, defanzivci Kaljarija skupo su platili svoju grešku kada su dozvolili jednom od najnižih igrača na terenu Drisu Mertensu da glavom pošalje loptu u izjednačenje u 85. minutu i inicira veliki preokret.

Napoli je do njega stigao ipak uz malo sreće.

U petom minutu sudijske nadoknade Gulam je centira sa boka, a lopta je bukvalno na ivici šesnaesterca pogodila Kaćatorea u ruku.

Sudija je pustio igru, ali je nakon intervencije iz VAR sobe otišao da pregleda video snimak i dosudio jedanaesterac koji je u pogodak vrijedan tri boda u 98. minutu pretvorio Lorenco Insinje.

Pobedio je Napoli, iako mu nije bilo neophodno, iako nije možda ni zaslužio. Kaljari je vodio s 0:1 sve do 85. minuta u gostima, ali je Napoli prvo izjednačio, a onda u 98. minutu došao do pobede pogotkom s bele tačke preko Lorenca Insinjea - 2:1 (0:0).

Pomalo su spavali domaći navijači sve dok Mertens golom u 85. minutu nije doneo izjednačenje. Napoliju bodovi nisu potrebni, svakako će biti drugi, a onda se u četvrtom minutu nadoknade dogodilo igranje rukom, a sudija Kifi je pokazao na belu tačku.

Insinje je bio precizan i Kaljari je poražen. A ostao je i sa igračem manje jer je Jonica isključen posle crvenog kartona.

A delovalo je da je Kaljari na dobrom putu posle gola Leonarda Pavoletija. Jedini klub u karijeri Pavoletija u kom nije postigao gol bio je Napoli. A večeras je u dresu Kaljarija dao gol upravo Napolitancima na stadionu San Paolo i umalo da donese svom timu pobedu. To se nije dogodilo na kraju. Inače, ovo je bio 13. gol u sezoni Pavloletija, a devet je je dao glavom. Samo su četiri ekipe dale više golova glavom od njega samog. Ovoga puta je dao gol nogom, kažu u šali važi se i tako, ali nedovoljno je to bilo. Čak i za bod.

Napolitanci su preokrenuli i došli do tri boda sa kojim su praktično osigurali drugu poziciju, Juventus je predaleko... Možda i nepotrebne kontroverze na utakmici koja nije imala preteran takmičarski značaj.

Jedina sreća za Kaljari je što je taj tim siguran na 12. mestu na tabeli sa 40 osvojenih bodova.