Не може слађе од овога!

Копенхаген против највећег ривала славио титулу! Дански Лавови освојили 13. титулу!

Фудбал 06.05.2019 | 09:15
Слађе не може! Највећи ривал, Брондби, дошао је Копенхагену у госте, да проба да му поквари шампионско славље. Није успео, Лавови су добили дерби 33. кола првенства и освојили су 13. титулу у клупској историји – 3:2.

Освојио је 15 некадашњи КБ, који је фузијом основао данашњи ФК Копенхаген, али хибриди се у Данској на рачунају. Само оно што су Лавови сами освојили, под својим именом и презименом.

На вечној листи по броју освојених титула стоји ФК Копенхаген са 13, а Брондби са 10. С тим што жуто-плави посте још од 2005. године.

А, Брондби је запретио данас да ће покварити припремљену фешту на Телија Паркену. Повели су гости у 6. минуту голом Тиблинга, али је та радост трајала само четири минута, када је Сков изједначио из пенала, а 120 секунди касније Ндоје је окренуо на 2:1 за Лавове.

Гол за победу и титулу постигао је Расмус Фалк, што је био знак за велико славље. Брондби није имао снаге за још један гол и изједначење.