ПОР: Осмица Спортинга!

Фернандеш најефикаснији везиста у историји Португалије у једној сезони! Белененсеш осетио снагу Лавова на својој кожи, погодио и Гудељ - 1:8!

Фудбал 05.05.2019 | 22:58
Какав меч Спортинга из Лисабона! Гостовали су Лавови Белененсешу и славили у гостима са чак 8:1, док је на полувремену било 2:0. Разлика у квалитету и класи је била више него очигледна, а посебно је доминантан био Бруно Фернандеш. Ово је највећа победа Спортинга у последњих 35 година! Уједно ово је најубедљивија победа Спортинга у лиги у гостима још од 1973. године када је савладао Оријентал с 7:0.

Овај мајстор је дао три гола, постигао хет-трик и стигао до 31. гола у сезони гледајући сва такмичења, а према појединим статистичким подацима постао је најефикаснији везиста у историји Португалије када се гледа једна сезона. Дао је 19 голова у Примеири, три у Лиги Европе, шест у Купу Португалије и три у Лига купу Португалије. Поред свега имао је и 17 асистенција. Укупно је учествовао у 48 датих голова на 50 утакмица ове сезоне! Какав играч!

Јако је битно додати још две информације. Прво да је стрелац на овом мечу био и српски фудбалер Немања Гудељ који је дао гол у 65. минуту. Био је то ударац са велике удаљености, имао је Гудељ мало и среће јер је лопта погодила једног дефанзивца и завршила у мрежи. Био је то гол за 3:1.

Друга јако битна ствар која је доста утицала на развој утакмице био је црвени картон Муријела у 21. минуту тако да је већи део меча Спортинг имао играча више.

Белененсеш је остао са играчем мање врло рано при резултату 0:1, а за госте су голове давали Рафиња (10), Фелипе (45+1), Гудељ (65), Фернандеш (69, 75, 84), Дост 77 и Думбија 90. Дакле, Спортинг је на полувремену имао 2:0, али је онда у другом полувремену згазио на папучицу од гаса, домаћин се уморио са играчем мање и на крају су Лавови стигли до врло убедљиве победе.

Са овим тријумфом Спортинг је стигао до 73. бода, сигуран је на трећој позицији, али су Порто са 79 и Бенфика са 81 бодом ипак далеко.

ПОРТУГАЛИЈА 1 - 32. КОЛО