POR: Osmica Sportinga!

Fernandeš najefikasniji vezista u istoriji Portugalije u jednoj sezoni! Belenenseš osetio snagu Lavova na svojoj koži, pogodio i Gudelj - 1:8!

Fudbal 05.05.2019 | 22:58
Kakav meč Sportinga iz Lisabona! Gostovali su Lavovi Belenensešu i slavili u gostima sa čak 8:1, dok je na poluvremenu bilo 2:0. Razlika u kvalitetu i klasi je bila više nego očigledna, a posebno je dominantan bio Bruno Fernandeš. Ovo je najveća pobeda Sportinga u poslednjih 35 godina! Ujedno ovo je najubedljivija pobeda Sportinga u ligi u gostima još od 1973. godine kada je savladao Orijental s 7:0.

Ovaj majstor je dao tri gola, postigao het-trik i stigao do 31. gola u sezoni gledajući sva takmičenja, a prema pojedinim statističkim podacima postao je najefikasniji vezista u istoriji Portugalije kada se gleda jedna sezona. Dao je 19 golova u Primeiri, tri u Ligi Evrope, šest u Kupu Portugalije i tri u Liga kupu Portugalije. Pored svega imao je i 17 asistencija. Ukupno je učestvovao u 48 datih golova na 50 utakmica ove sezone! Kakav igrač!

Jako je bitno dodati još dve informacije. Prvo da je strelac na ovom meču bio i srpski fudbaler Nemanja Gudelj koji je dao gol u 65. minutu. Bio je to udarac sa velike udaljenosti, imao je Gudelj malo i sreće jer je lopta pogodila jednog defanzivca i završila u mreži. Bio je to gol za 3:1.

Druga jako bitna stvar koja je dosta uticala na razvoj utakmice bio je crveni karton Murijela u 21. minutu tako da je veći deo meča Sporting imao igrača više.

Belenenseš je ostao sa igračem manje vrlo rano pri rezultatu 0:1, a za goste su golove davali Rafinja (10), Felipe (45+1), Gudelj (65), Fernandeš (69, 75, 84), Dost 77 i Dumbija 90. Dakle, Sporting je na poluvremenu imao 2:0, ali je onda u drugom poluvremenu zgazio na papučicu od gasa, domaćin se umorio sa igračem manje i na kraju su Lavovi stigli do vrlo ubedljive pobede.

Sa ovim trijumfom Sporting je stigao do 73. boda, siguran je na trećoj poziciji, ali su Porto sa 79 i Benfika sa 81 bodom ipak daleko.

PORTUGALIJA 1 - 32. KOLO