ГОШК испао из Премијер лиге БИХ!

Тузла сити у Габели савладао ГОШК 2:0 и избацио га из лиге.

Фудбал 05.05.2019 | 21:00
ГОШК из Габеле у мечу „бити или не бити“ изгубио је од Тузла ситија 2:0 и тако се опростио од Премијер лиге БИХ.

У директном дуелу два тима која се боре за опстанак успјешнији су били гости, који су у не претјерано узбудљивом мечу једноставно искористили своје прилике и освојили важна три бода.

Екипи Тузла ситија у посљедња три кола, у којима ће играти против Сарајева, Зрињског и Жељезничара, потребна је једна побједа за опстанак у највишем рангу.

Послије данашњег тријумфа Тузла ситија у Габели у незавидном положају нашла се Крупа, која до краја мора да побиједи сва три меча и нада се да Тузла сити неће уписати три бода.

Опстанку се надао и ГОШК, све до овог кола, али је њихове наде распршио Којић голом у 23. минуту послије слободног ударца.

Била је то практично прва права прилика у првом полувремену, а слично је било и у наставку.

Узбуђења није било, а онда погодак. Ширановић је најбоље скочио послије корнера у 62. минуту и повисио на 2:0.

Тачку на „и“ ставио је Убипарип седам минута прије краја за коначних 3:0 и дефинитиван опроштај ГОШК-а од Премијер лиге БИХ.