GOŠK ispao iz Premijer lige BIH!

Tuzla siti u Gabeli savladao GOŠK 2:0 i izbacio ga iz lige.

Fudbal 05.05.2019 | 21:00
GOŠK iz Gabele u meču „biti ili ne biti“ izgubio je od Tuzla sitija 2:0 i tako se oprostio od Premijer lige BIH.

U direktnom duelu dva tima koja se bore za opstanak uspješniji su bili gosti, koji su u ne pretjerano uzbudljivom meču jednostavno iskoristili svoje prilike i osvojili važna tri boda.

Ekipi Tuzla sitija u posljednja tri kola, u kojima će igrati protiv Sarajeva, Zrinjskog i Željezničara, potrebna je jedna pobjeda za opstanak u najvišem rangu.

Poslije današnjeg trijumfa Tuzla sitija u Gabeli u nezavidnom položaju našla se Krupa, koja do kraja mora da pobijedi sva tri meča i nada se da Tuzla siti neće upisati tri boda.

Opstanku se nadao i GOŠK, sve do ovog kola, ali je njihove nade raspršio Kojić golom u 23. minutu poslije slobodnog udarca.

Bila je to praktično prva prava prilika u prvom poluvremenu, a slično je bilo i u nastavku.

Uzbuđenja nije bilo, a onda pogodak. Širanović je najbolje skočio poslije kornera u 62. minutu i povisio na 2:0.

Tačku na „i“ stavio je Ubiparip sedam minuta prije kraja za konačnih 3:0 i definitivan oproštaj GOŠK-a od Premijer lige BIH.