РУС - Спартакова брука у Тули: Збогом, Лиго шампиона!

Деспот још једном за ТВ шпице! За крај 25. кола првенства Русије.

Фудбал 25.04.2019 | 21:50
Локомотива, ЦСКА и Краснодар. Три кандидата за два места у Лиги шампиона. Спартак је сам себе елиминисао из те трке, пошто се распао на данашњем гостовању у Тули. Арсенал је за првих 37 минута три пута тресао мрежу Московљана и на крају славио са тиох 3:0.

Еванс Кангва, Сергеј Ткачев, па за крај Резјуан Мирзов са пенала. За подсетник Спартаковим навијачима колико управа њиховог клуба некад уме да буде брзоплета. У октобру је Арсенал усред Москве савладао Спартак са 3:2 и Народни клуб је отпустио Масима Кареру, а на место тренера довео Олега Кононова, дотадашњег шефа струке клуба из Туле. Ево који месец касније Спартак Олега Кононова губи од Арсенала са 0:3. Арсенал је сада опасно близу Спартака и могао би да му одузме чак и то пето место на табели, односно излазак у Лигу Европе.

Што се тиче осталих мечева, издвајамо победу Јенисеја над Оренбургом од 2:1, не толико због самог исхода, већ због утешног гола Ђорђа Деспотовића у 80. минуту меча. Није баш као оно ремек-дело против московског ЦСКА недавно, али још један прелеп погодак Деспота, како му пише на леђима.

Уосталом, погледајте и сами на 58 секунди од почетка снимка.

РУСИЈА 1 - 25. КОЛО: