RUS - Spartakova bruka u Tuli: Zbogom, Ligo šampiona!

Despot još jednom za TV špice! Za kraj 25. kola prvenstva Rusije.

Fudbal 25.04.2019 | 21:50
Lokomotiva, CSKA i Krasnodar. Tri kandidata za dva mesta u Ligi šampiona. Spartak je sam sebe eliminisao iz te trke, pošto se raspao na današnjem gostovanju u Tuli. Arsenal je za prvih 37 minuta tri puta tresao mrežu Moskovljana i na kraju slavio sa tioh 3:0.

Evans Kangva, Sergej Tkačev, pa za kraj Rezjuan Mirzov sa penala. Za podsetnik Spartakovim navijačima koliko uprava njihovog kluba nekad ume da bude brzopleta. U oktobru je Arsenal usred Moskve savladao Spartak sa 3:2 i Narodni klub je otpustio Masima Kareru, a na mesto trenera doveo Olega Kononova, dotadašnjeg šefa struke kluba iz Tule. Evo koji mesec kasnije Spartak Olega Kononova gubi od Arsenala sa 0:3. Arsenal je sada opasno blizu Spartaka i mogao bi da mu oduzme čak i to peto mesto na tabeli, odnosno izlazak u Ligu Evrope.

Što se tiče ostalih mečeva, izdvajamo pobedu Jeniseja nad Orenburgom od 2:1, ne toliko zbog samog ishoda, već zbog utešnog gola Đorđa Despotovića u 80. minutu meča. Nije baš kao ono remek-delo protiv moskovskog CSKA nedavno, ali još jedan prelep pogodak Despota, kako mu piše na leđima.

Uostalom, pogledajte i sami na 58 sekundi od početka snimka.

RUSIJA 1 - 25. KOLO: