ХОЛ: Фајенорд преокренуо борбу за 3. мјесто!

Ван Перси мајсторски! Није Робин за старо гвожђе - 2:1.

Фудбал 21.04.2019 | 12:30
Данас се Ајакс мучио и само с једним голом дошао до три бода, а Фајенорд је вечерас губио с 0:1 на свом Де Кајпу од Алкмара, али је у другом полувремену успео да преокрене и дође до победе од 2:1 (0:1). Можда је тим из Ротердама на овај начин и обезбедио трећу позицију на табели јер је савладао директног конкурента.

Утакмица је одлично почела за госте који су у 36. минуту повели с 1:0. Стрелац је био Матс Сеунтјенс после феноменалног центаршута Махера. Са тим резултатом се и отишло на одмор па је деловало да бисмо могли да гледамо изненађење.

Ипак, у другом полувремену је Фајенорд преокренуо. Код оба гола је тим из Ротердама нападао са десне стране и одатле правио ситуације.

Први гол за изједначење постигао је млади Тајрел Маласија, али је то била заиста бомба левом ногом, пробушио је мрежу Алкмара.

У 68. минуту је на сцену ступило далеко искусније и познатије лице - Робин ван Перси. Опет је асистенција ишла са десне стране, а Ван Перси је јако лепо, мајсторски, шмекерски спољним делом стопала послао лопту у мрежу Алкмара за потпуни преокрет.

Не да није за старо гвожђе, него је Ван Перси показао да је класа вечна, као што каже она отрцана али тачна и истинита тврдња.

Дакле, Фајенорд је добио овај директан обрачун за треће место. Тим са Тигања сада има 59 освојених бодова и ово му је четврта везана победа у шампионату.

Алкмар је остао на 52. Имао је предност, а да ју је одржап сада би разлика била само један бод! Овако, разлика је седам бодова!

Ту видите колико је ово важна победа за Фајенорд!

Додајмо и да је Мартин Одегард имао три асистенције у победи Витесеса од 4:1 над Цволеом.

ХОЛАНДИЈА 1 - 31. КОЛО