HOL: Fajenord preokrenuo borbu za 3. mjesto!

Van Persi majstorski! Nije Robin za staro gvožđe - 2:1.

Fudbal 21.04.2019 | 12:30
Danas se Ajaks mučio i samo s jednim golom došao do tri boda, a Fajenord je večeras gubio s 0:1 na svom De Kajpu od Alkmara, ali je u drugom poluvremenu uspeo da preokrene i dođe do pobede od 2:1 (0:1). Možda je tim iz Roterdama na ovaj način i obezbedio treću poziciju na tabeli jer je savladao direktnog konkurenta.

Utakmica je odlično počela za goste koji su u 36. minutu poveli s 1:0. Strelac je bio Mats Seuntjens posle fenomenalnog centaršuta Mahera. Sa tim rezultatom se i otišlo na odmor pa je delovalo da bismo mogli da gledamo iznenađenje.

Ipak, u drugom poluvremenu je Fajenord preokrenuo. Kod oba gola je tim iz Roterdama napadao sa desne strane i odatle pravio situacije.

Prvi gol za izjednačenje postigao je mladi Tajrel Malasija, ali je to bila zaista bomba levom nogom, probušio je mrežu Alkmara.

U 68. minutu je na scenu stupilo daleko iskusnije i poznatije lice - Robin van Persi. Opet je asistencija išla sa desne strane, a Van Persi je jako lepo, majstorski, šmekerski spoljnim delom stopala poslao loptu u mrežu Alkmara za potpuni preokret.

Ne da nije za staro gvožđe, nego je Van Persi pokazao da je klasa večna, kao što kaže ona otrcana ali tačna i istinita tvrdnja.

Dakle, Fajenord je dobio ovaj direktan obračun za treće mesto. Tim sa Tiganja sada ima 59 osvojenih bodova i ovo mu je četvrta vezana pobeda u šampionatu.

Alkmar je ostao na 52. Imao je prednost, a da ju je održap sada bi razlika bila samo jedan bod! Ovako, razlika je sedam bodova!

Tu vidite koliko je ovo važna pobeda za Fajenord!

Dodajmo i da je Martin Odegard imao tri asistencije u pobedi Vitesesa od 4:1 nad Cvoleom.

HOLANDIJA 1 - 31. KOLO