ПОР: Феликс двије асистенције и гол, Рафа Силва обрнуто!

Бенфика трпа редом по четири комада! Наставља се мртва трка са Портом!

Фудбал 15.04.2019 | 09:30
Пет кола пре краја – иста места, исто одстојање.

Порто и Бенфика су наставили мртву шампионску трку у којој Бенфика држи превагу на првом месту захваљујући бољем скору у међусобним дуелима. Лисабонски Орлови су још убедљивије одговорили на Портову синоћњу убедљиву победу над Портимоненсеом

Бенфика је разнела Сетубал са 4:1 и опет преузела прво место. Трећи меч заредом, Бенфика је ривалу спаковала четири гола. После Феиренсеа и Ајнтрахта, покер голова је испоручен и Сетубалу – 4:2. А опет је блистао суперталентовани Жоао Феликс који је после три гола у четвртак против Ајнтрахта, вечерас уписао две асистенције и гол.

Само минут игре је био довољан да Бенфика начне нејаког ривала. Жоао Феликс је упутио стрелу од центаршута коју је Рафа Силва скренуо у мрежу.

Након пола сата игре, серију грешака гостујуће одбране, Феликс је искористио за нову асистенцију Рафи Силви.

А онда се у 56. минуту и сам уписао у стрелце пошто је из прве закуцао пројектил у гол Сетубала.

На крају је Рафа Силва сјајну партију заокружио асистенцијом за Сеферовића који је постигао 23. гол у свим такмичењима ове сезоне.

ПОРТУГАЛИЈА 1 - 29. коло