POR: Feliks dvije asistencije i gol, Rafa Silva obrnuto!

Benfika trpa redom po četiri komada! Nastavlja se mrtva trka sa Portom!

Fudbal 15.04.2019 | 09:30
Pet kola pre kraja – ista mesta, isto odstojanje.

Porto i Benfika su nastavili mrtvu šampionsku trku u kojoj Benfika drži prevagu na prvom mestu zahvaljujući boljem skoru u međusobnim duelima. Lisabonski Orlovi su još ubedljivije odgovorili na Portovu sinoćnju ubedljivu pobedu nad Portimonenseom

Benfika je raznela Setubal sa 4:1 i opet preuzela prvo mesto. Treći meč zaredom, Benfika je rivalu spakovala četiri gola. Posle Feirensea i Ajntrahta, poker golova je isporučen i Setubalu – 4:2. A opet je blistao supertalentovani Žoao Feliks koji je posle tri gola u četvrtak protiv Ajntrahta, večeras upisao dve asistencije i gol.

Samo minut igre je bio dovoljan da Benfika načne nejakog rivala. Žoao Feliks je uputio strelu od centaršuta koju je Rafa Silva skrenuo u mrežu.

Nakon pola sata igre, seriju grešaka gostujuće odbrane, Feliks je iskoristio za novu asistenciju Rafi Silvi.

A onda se u 56. minutu i sam upisao u strelce pošto je iz prve zakucao projektil u gol Setubala.

Na kraju je Rafa Silva sjajnu partiju zaokružio asistencijom za Seferovića koji je postigao 23. gol u svim takmičenjima ove sezone.

PORTUGALIJA 1 - 29. kolo