КИН: Први тријумф Александра Станојевића!

Канаваро и Гвангџоу убијени у судијској надокнади! Пекинг Рене бољи од шампиона Кине – 2:1.

Фудбал 14.04.2019 | 21:00
Није добро почела нова кинеска одисеја за Александра Станојевића. Његов Пекинг Рене је бројао само поразе до овог кола, али је данас некадашњи тренер Партизана извојевао победу која би могла да окрене сезону. Јуначком игром тим из главног града Кине је славио против Гвангџоуа Еверграндеа са 2:1.

Овај тријумф ће оплеменити биографију Александра Станојевића који је у директном окршају био бољи од Фабија Канавара. Пекинг Рене је стигао до тријумфа, после преокрета. Мада руку на срце Станојевићевом тиму је посао био олакшан, пошто је због високо подигнуте ноге у 15. минуту искључен Паулињо. Била је то можда и престрога одлука судије.

Ипак, и поред тога Гунагџоу је наставио да игра офанзивно и стигао до вођства после велике грешке Станојвићевог голмана.

Изједначио је Макате Диоп после одличног центаршута у 45. минуту. Снажни Сенегалац је само трнуо главом и савладао гостујућег голмана.

У наставку смо видели врло отворен меч. Гуангџоу се није задовољавао бодом, иако је имао играча мање. Један од дефазиваца Станојевићевог тима је пожртвованим уклизавањем на гол линији спречио већ виђен погодак.

Награда за такву игру стигла је у судијској надокнади. Одличан акција и онда стрелаца са 16 метара Чен Лиа која је Пекингу донела победу.