KIN: Prvi trijumf Aleksandra Stanojevića!

Kanavaro i Gvangdžou ubijeni u sudijskoj nadoknadi! Peking Rene bolji od šampiona Kine – 2:1.

Fudbal 14.04.2019 | 21:00
Nije dobro počela nova kineska odiseja za Aleksandra Stanojevića. Njegov Peking Rene je brojao samo poraze do ovog kola, ali je danas nekadašnji trener Partizana izvojevao pobedu koja bi mogla da okrene sezonu. Junačkom igrom tim iz glavnog grada Kine je slavio protiv Gvangdžoua Evergrandea sa 2:1.

Ovaj trijumf će oplemeniti biografiju Aleksandra Stanojevića koji je u direktnom okršaju bio bolji od Fabija Kanavara. Peking Rene je stigao do trijumfa, posle preokreta. Mada ruku na srce Stanojevićevom timu je posao bio olakšan, pošto je zbog visoko podignute noge u 15. minutu isključen Paulinjo. Bila je to možda i prestroga odluka sudije.

Ipak, i pored toga Gunagdžou je nastavio da igra ofanzivno i stigao do vođstva posle velike greške Stanojvićevog golmana.

Izjednačio je Makate Diop posle odličnog centaršuta u 45. minutu. Snažni Senegalac je samo trnuo glavom i savladao gostujućeg golmana.

U nastavku smo videli vrlo otvoren meč. Guangdžou se nije zadovoljavao bodom, iako je imao igrača manje. Jedan od defazivaca Stanojevićevog tima je požrtvovanim uklizavanjem na gol liniji sprečio već viđen pogodak.

Nagrada za takvu igru stigla je u sudijskoj nadoknadi. Odličan akcija i onda strelaca sa 16 metara Čen Lia koja je Pekingu donela pobedu.