ХОЛ: ПСВ се провукао против Де Графшапа!

Финиш сезоне без права на кикс! Морало је убедљивије! Овако 2:1. . .

Фудбал 14.04.2019 | 20:00
Марк вам Бомел је у најави утакмице говорио о томе како ће ПСВ покушати да у последњих пет кола Ередивизије преокрене ситуацију у своју корист и надмаши Ајаксову гол разлику, иако она тренутно иде у корист тиму из Амстердама. Ван Бомел се присетио убедљивих 11:0 репрезентације Холандије против Сан Марина и упорно истицао да његов тим може да стигне 12 голова разлике у плусу за Ајакс. На крају, добро је што је уопште ишчупао победу у 30. колу Ередивизије. Де Графшап се показао као тврд орах, али није издржао ритам Филипсоваца, па су домаћи на крају славии са 2:1.

Довољно да ПСВ остане бодовно поравнат са Ајаксом четири кола пре краја првенства, мада му гол разлика не иде на руку. Не мари сад, како се резултат кретао добро је и прошао ПСВ. Јер иако је очекивано био бољи, први је поклекао. Лерој Овусу је одлично центрирао, а Делано Бургзоргпобегао пажњи чувара и навијаче у Ајнхдовену натерао на колективно грицкање ноктију.

Потрајало је скоро сат времена, кад урачунамо и паузу између полувремена, мада је ПСВ био много опаснији тим у нападу. Дуго му је ипак требало да пробије бедем пред голом гостију, а на крају је то урадио са пенала који је Стивен Бергвајн претворио у 1:1. Претходно је Фабијан Сераренснеопрезно стартовао на Ирвинга Лозана, а лукави Мексиканац је то осетио и само чекао контакт да падне.

Свега осам минута касније Де Графшао је матиран. На десном крилу потпуно је заборављен Дензел Дамфрис, у срцу казненог простора бржи од чувара је Лук де Јонг. Савршен пас и егзекуција искусног голгетера за преокрет који ПСВ-у дозвољава да се нада.

Финиш сезоне без права на кикс. И за Ајакс и за ПСВ.

ХОЛАНДИЈА 1 - 30. КОЛО