HOL: PSV se provukao protiv De Grafšapa!

Finiš sezone bez prava na kiks! Moralo je ubedljivije! Ovako 2:1. . .

Fudbal 14.04.2019 | 20:00
Mark vam Bomel je u najavi utakmice govorio o tome kako će PSV pokušati da u poslednjih pet kola Eredivizije preokrene situaciju u svoju korist i nadmaši Ajaksovu gol razliku, iako ona trenutno ide u korist timu iz Amsterdama. Van Bomel se prisetio ubedljivih 11:0 reprezentacije Holandije protiv San Marina i uporno isticao da njegov tim može da stigne 12 golova razlike u plusu za Ajaks. Na kraju, dobro je što je uopšte iščupao pobedu u 30. kolu Eredivizije. De Grafšap se pokazao kao tvrd orah, ali nije izdržao ritam Filipsovaca, pa su domaći na kraju slavii sa 2:1.

Dovoljno da PSV ostane bodovno poravnat sa Ajaksom četiri kola pre kraja prvenstva, mada mu gol razlika ne ide na ruku. Ne mari sad, kako se rezultat kretao dobro je i prošao PSV. Jer iako je očekivano bio bolji, prvi je poklekao. Leroj Ovusu je odlično centrirao, a Delano Burgzorgpobegao pažnji čuvara i navijače u Ajnhdovenu naterao na kolektivno grickanje noktiju.

Potrajalo je skoro sat vremena, kad uračunamo i pauzu između poluvremena, mada je PSV bio mnogo opasniji tim u napadu. Dugo mu je ipak trebalo da probije bedem pred golom gostiju, a na kraju je to uradio sa penala koji je Stiven Bergvajn pretvorio u 1:1. Prethodno je Fabijan Serarensneoprezno startovao na Irvinga Lozana, a lukavi Meksikanac je to osetio i samo čekao kontakt da padne.

Svega osam minuta kasnije De Grafšao je matiran. Na desnom krilu potpuno je zaboravljen Denzel Damfris, u srcu kaznenog prostora brži od čuvara je Luk de Jong. Savršen pas i egzekucija iskusnog golgetera za preokret koji PSV-u dozvoljava da se nada.

Finiš sezone bez prava na kiks. I za Ajaks i za PSV.

HOLANDIJA 1 - 30. KOLO