БЛ: Супер Санчо за Борусијин повратак на врх!

На "Вестфалену" је блистао Џејден Санчо, а тим из Дортмунда је дошао до рутинске побједе против Мајнца у 29. колу Бундеслиге и поново дошао на врх табеле.  Санчов плес омађијао Мајнц, Бајерн под морањем у Дизелдорфу! Фантастични везиста изузетно расположење с почетка меча крунисао је головима у 17. и 24. минуту, после чега је гостима било изузетно тешко да се врате у утакмицу - 2:1.

Фудбал 14.04.2019 | 11:00
Млади Енглез блиста у дресу Борусије ове сезоне!

Након дебакла у Минхену прије седам дана фудбалери Борусије су данас били под великим притиском да одговоре на прави начин и новом побједом под "морање" ставе Бајерн који сутра гостује у Дизелдорфу.

А, главни кривац што ће Баварце једино побједа вратити на прво мјесто је Џејден Санчо (19)!

БОРУСИЈА - МАЈНЦ 2:1 (2:0)

Енглески тинејџер је Дортмунд у вођство довео у 17. минуту. Марио Геце је упутио центаршут на другу стативу, а Санчо је "закуцао" лопту иза леђа Флоријана Милера.

Седам минута касније, још један гол Санча, овај пут на асистенцију Томаса Дилејнија.

Данац је сјајно комбиновао по лијевом крилу са Гецеом и Марком Ројсом и послао повртани пас у срце шеснаестерца гдје је Санчо побјегао чувару и шутирао, а лопта је на путу према голу закачила Мусу Нијакатеа промијенила смјер и завршила у мрежи.

Санчу је ово био десети гол ове сезоне, а уписао је и тринаест асистенција и све су чешће приче о његовом повратку у Енглеску. Највише се помиње Манчестер Јунајтед и цифра од 100 милиона евра.

Гости су у другом дијелу поготком Робина Кваисона у 84. минуту смањили заостатак и задали доста проблема домаћинима, али су ипак доживјели шести везани пораз у гостима.

Са друге стране, Борусија је и даље без пораза код куће и сада има два бода више од Бајерна и утакмицу више.

Притисак је сада на тиму Нике Ковача...

Пораз у Минхену је био тежак, али Дортмунд га је залечио вредним слављем над Мајнцом на Вестфаленом (2:0).

Играч меча био је фантастични Џејдон Санчо, који је прекинуо пост од пет утакмица без поготка у Бундеслиги и са два постигнута поготка вратио свој тим на победнички правац, па минхенски Бајерн сутра има велико оптерећење на гостовању у Дизелдорфу.

Санчо је одлично отворио утакмицу и то расположење крунисао головима средином првог полувремена (17. и 24. минут). Прво је одлично реаговао на правовремено додавање Марија Гецеа, а потом је био на правом месту и након повратног додавања Томаса Дилејнија.

Домаћин је држао контролу над мечом све до 83. минута када је Квајсон из одбитка савладао Буркија, али Мајнц ипак није имао довољно снаге да дође макар до једног бода.

Борусија у наредном колу иде на ноге Фрајбургу, а потом је очекује велики дерби Рура са Шалкеом на Вестфалену.