BL: Super Sančo za Borusijin povratak na vrh!

Na "Vestfalenu" je blistao Džejden Sančo, a tim iz Dortmunda je došao do rutinske pobjede protiv Majnca u 29. kolu Bundeslige i ponovo došao na vrh tabele.  Sančov ples omađijao Majnc, Bajern pod moranjem u Dizeldorfu! Fantastični vezista izuzetno raspoloženje s početka meča krunisao je golovima u 17. i 24. minutu, posle čega je gostima bilo izuzetno teško da se vrate u utakmicu - 2:1.

Fudbal 14.04.2019 | 11:00
Mladi Englez blista u dresu Borusije ove sezone!

Nakon debakla u Minhenu prije sedam dana fudbaleri Borusije su danas bili pod velikim pritiskom da odgovore na pravi način i novom pobjedom pod "moranje" stave Bajern koji sutra gostuje u Dizeldorfu.

A, glavni krivac što će Bavarce jedino pobjeda vratiti na prvo mjesto je Džejden Sančo (19)!

BORUSIJA - MAJNC 2:1 (2:0)

Engleski tinejdžer je Dortmund u vođstvo doveo u 17. minutu. Mario Gece je uputio centaršut na drugu stativu, a Sančo je "zakucao" loptu iza leđa Florijana Milera.

Sedam minuta kasnije, još jedan gol Sanča, ovaj put na asistenciju Tomasa Dilejnija.

Danac je sjajno kombinovao po lijevom krilu sa Geceom i Markom Rojsom i poslao povrtani pas u srce šesnaesterca gdje je Sančo pobjegao čuvaru i šutirao, a lopta je na putu prema golu zakačila Musu Nijakatea promijenila smjer i završila u mreži.

Sanču je ovo bio deseti gol ove sezone, a upisao je i trinaest asistencija i sve su češće priče o njegovom povratku u Englesku. Najviše se pominje Mančester Junajted i cifra od 100 miliona evra.

Gosti su u drugom dijelu pogotkom Robina Kvaisona u 84. minutu smanjili zaostatak i zadali dosta problema domaćinima, ali su ipak doživjeli šesti vezani poraz u gostima.

Sa druge strane, Borusija je i dalje bez poraza kod kuće i sada ima dva boda više od Bajerna i utakmicu više.

Pritisak je sada na timu Nike Kovača...

Poraz u Minhenu je bio težak, ali Dortmund ga je zalečio vrednim slavljem nad Majncom na Vestfalenom (2:0).

Igrač meča bio je fantastični Džejdon Sančo, koji je prekinuo post od pet utakmica bez pogotka u Bundesligi i sa dva postignuta pogotka vratio svoj tim na pobednički pravac, pa minhenski Bajern sutra ima veliko opterećenje na gostovanju u Dizeldorfu.

Sančo je odlično otvorio utakmicu i to raspoloženje krunisao golovima sredinom prvog poluvremena (17. i 24. minut). Prvo je odlično reagovao na pravovremeno dodavanje Marija Gecea, a potom je bio na pravom mestu i nakon povratnog dodavanja Tomasa Dilejnija.

Domaćin je držao kontrolu nad mečom sve do 83. minuta kada je Kvajson iz odbitka savladao Burkija, ali Majnc ipak nije imao dovoljno snage da dođe makar do jednog boda.

Borusija u narednom kolu ide na noge Frajburgu, a potom je očekuje veliki derbi Rura sa Šalkeom na Vestfalenu.