Чемпионшип: Шефилд поклекао у 94', ВБА убједљив!

Милвол промашио пенал па погодио у четвртом минуту надокнаде за 1:1! То је то! Гвардиолин мали приближио Лидс испуњењу сна! Нова победа Белих у борби за Премијер лигу и три бода предности у односу на Оштрице.

Фудбал 14.04.2019 | 09:15
Јуче је у чувеном термину од 16 часова одиграно 10 утакмица, а најбитнија за сам врх табеле била је она између Шефилд Јунајтеда и Милвола. Јунајтед је повео 51. минуту и чинило се да ће то бити довољно за три бода, али је Милвол изједначио у 94. минуту - 1:1 (0:0).

Једини гол на утакмици за Шефилд дао је Гари Мадин у 51. минуту утакмице. Била је то феноменална акција, имали су домаћи и мало среће, али је на крају Мадин на асистенцију Флека био прецизан и преостао му је био само лакши задатак да погоди мрежу из непосредне близине.

Све до самог краја деловало је да ће са тим голом Шефилд до три бода. А онда је настао хаос. Прво је Еган добио директан црвени картон, а Милвол је добио пенал.

Лопту је у 86. минуту узео Маршал, али је промашио. Ипак, и даље је Милвол имао играча више. Нападао је и успео је до бода у 95. минуту. Лопта је отишла на десну страну, уследио је центаршут и Џејк Купер је успео да убаци лопту у мрежу.

Каква утакмица...

Са овим бодом, Шефилд је на 79 бодова. Норич је први са 85 и утакмицом мање у односу на Шефилд.

Од осталих утакмица свакако треба истаћи победу Вест Бромвич Албиона против Престона од 4:1. Са том победом ВБА је стигао је до 73. бода и сада заостаје шест бодова за Лидсом и Шефилдом.

Најзаслужнији за тријумф ВБА био је Двајт Гејл који је уписао хет-трик. Дао је два гола у првих пола сата, касније још један за крај и печат на ову утакмицу.

Опасно је замирисала Премијер лига вечерас на Еланд Роуду. Ношен подршком од преко 36.000 гледалаца тим Марсела Бијелсе забележио је важну победу у дербију Јоркшира против мрског ривала Шефилд Венздеја, победу која би могла да значи и повратак у елиту после дугих 15 година.

Након поподневног кикса Шефилд Јунајтеда, Лидс је одиграо једну од најбољих утакмица ове сезоне и потпуно надиграо екипу Стива Бруса која је лутала без циља и ваљаног плана на гостујућем терену.

Стрелац победоносног гола био је Џек Харисон, везиста Манчестер Ситија на позајмици у Лидсу, а његов ударац из 65. минута омогућио је Белима да побегну на три бода разлике Оштрицама четири кола пре краја. Занимљиво, гол је постигао крилни играч којег је Гвардиола летос поклонио свом "учитељу" Бијелси, и тај потез се очигледно испставио као један од пресудних у борби за повратак на највећу позорницу.

Од првог минута знао је Бијелсин тим шта жели, а у необичној формацији коју је Лудак својевремено лансирао у Аргентини (3-3-1-3), одиграо је сјајан меч. Наравно, томе је допринео и повратак Калвина Филипса у везни ред, а када је снажни везиста расположен и Лидс лакше доминира над противницима. Блистао је и Пабло Ернандез, асистент код победничког гола, који је омогућио нову радост навијачима Лидса.

Четири кола пре краја Бели се налазе у сјајној позицији, а остају им утакмице са Виганом и Астон Вилом код куће и са Брентфордом и Ипсвичом у гостима. Шефилд Јунајтед се неће предати сгиурно до краја, али два везана ремија сведоче да је тим Криса Вајлдера попустио у завршници и да му се смеши бараж.

ЕНГЛЕСКА 2 - 42. КОЛО