Čempionšip: Šefild poklekao u 94', VBA ubjedljiv!

Milvol promašio penal pa pogodio u četvrtom minutu nadoknade za 1:1! To je to! Gvardiolin mali približio Lids ispunjenju sna! Nova pobeda Belih u borbi za Premijer ligu i tri boda prednosti u odnosu na Oštrice.

Fudbal 14.04.2019 | 09:15
Juče je u čuvenom terminu od 16 časova odigrano 10 utakmica, a najbitnija za sam vrh tabele bila je ona između Šefild Junajteda i Milvola. Junajted je poveo 51. minutu i činilo se da će to biti dovoljno za tri boda, ali je Milvol izjednačio u 94. minutu - 1:1 (0:0).

Jedini gol na utakmici za Šefild dao je Gari Madin u 51. minutu utakmice. Bila je to fenomenalna akcija, imali su domaći i malo sreće, ali je na kraju Madin na asistenciju Fleka bio precizan i preostao mu je bio samo lakši zadatak da pogodi mrežu iz neposredne blizine.

Sve do samog kraja delovalo je da će sa tim golom Šefild do tri boda. A onda je nastao haos. Prvo je Egan dobio direktan crveni karton, a Milvol je dobio penal.

Loptu je u 86. minutu uzeo Maršal, ali je promašio. Ipak, i dalje je Milvol imao igrača više. Napadao je i uspeo je do boda u 95. minutu. Lopta je otišla na desnu stranu, usledio je centaršut i Džejk Kuper je uspeo da ubaci loptu u mrežu.

Kakva utakmica...

Sa ovim bodom, Šefild je na 79 bodova. Norič je prvi sa 85 i utakmicom manje u odnosu na Šefild.

Od ostalih utakmica svakako treba istaći pobedu Vest Bromvič Albiona protiv Prestona od 4:1. Sa tom pobedom VBA je stigao je do 73. boda i sada zaostaje šest bodova za Lidsom i Šefildom.

Najzaslužniji za trijumf VBA bio je Dvajt Gejl koji je upisao het-trik. Dao je dva gola u prvih pola sata, kasnije još jedan za kraj i pečat na ovu utakmicu.

Opasno je zamirisala Premijer liga večeras na Eland Roudu. Nošen podrškom od preko 36.000 gledalaca tim Marsela Bijelse zabeležio je važnu pobedu u derbiju Jorkšira protiv mrskog rivala Šefild Venzdeja, pobedu koja bi mogla da znači i povratak u elitu posle dugih 15 godina.

Nakon popodnevnog kiksa Šefild Junajteda, Lids je odigrao jednu od najboljih utakmica ove sezone i potpuno nadigrao ekipu Stiva Brusa koja je lutala bez cilja i valjanog plana na gostujućem terenu.

Strelac pobedonosnog gola bio je Džek Harison, vezista Mančester Sitija na pozajmici u Lidsu, a njegov udarac iz 65. minuta omogućio je Belima da pobegnu na tri boda razlike Oštricama četiri kola pre kraja. Zanimljivo, gol je postigao krilni igrač kojeg je Gvardiola letos poklonio svom "učitelju" Bijelsi, i taj potez se očigledno ispstavio kao jedan od presudnih u borbi za povratak na najveću pozornicu.

Od prvog minuta znao je Bijelsin tim šta želi, a u neobičnoj formaciji koju je Ludak svojevremeno lansirao u Argentini (3-3-1-3), odigrao je sjajan meč. Naravno, tome je doprineo i povratak Kalvina Filipsa u vezni red, a kada je snažni vezista raspoložen i Lids lakše dominira nad protivnicima. Blistao je i Pablo Ernandez, asistent kod pobedničkog gola, koji je omogućio novu radost navijačima Lidsa.

Četiri kola pre kraja Beli se nalaze u sjajnoj poziciji, a ostaju im utakmice sa Viganom i Aston Vilom kod kuće i sa Brentfordom i Ipsvičom u gostima. Šefild Junajted se neće predati sgiurno do kraja, ali dva vezana remija svedoče da je tim Krisa Vajldera popustio u završnici i da mu se smeši baraž.

ENGLESKA 2 - 42. KOLO