ЕП: ''Екстремно'' важна побједа БиХ!

Бурић заустављао, Прце решетао Финце! Никола Прце са десет голова и Бењамин Бурић са 14 одбрана предводили "змајеве" до велике побједе 30:26 у Финској.

Остали спортови 11.04.2019 | 19:25
Рукометни “змајеви” двомечом против Финске одлучују о својој судбини у квалификацијама за Европско првенство 2020, а судећи према партији у финској Ванти гледаћемо их на европској смотри у Аустрији, Норвешкој и Шведској.

Репрезентација БИХ савладала је Финску 30:26 у трећем колу Пете групе квалификација и направила велики корак ка Европском првенству.

"Змајеви" су уписали важну побједу и исписали прелијепу позивницу за недјељни дуел са Финцима у тузланском Мејдану.

Финци су дан пред утакмицу остали без једне од својих главних звијезда, Ника Ронберга, али и БИХ је била без чак четворице  стандардних репрезентативаца -  Врањеша, Карачића, Тарабокију и Вегара.

Упркос томе селекција Билала Шумана одиграла је врло добар меч у којем су бриљирали Никола Прце и Бењамин Бурић.

Лијеви бек "змајева" постигао је десет голова, а на другој страни Бењамин Бурић је сјајно бранио и уписао  14. одбрана од којих су три биле у преломним тренуцима.

Бењамин је у посљедњем минуту првог полувремена одбранио зицер Финаца који су имали прилику да дођу до егала, а одмах потом његов брат близанац Сењамин погодио је за 15:13 послије првих 30 минута у којима смо видјели добру игру змајева, али и пад који их је могао коштати предности.

Никола Прце био је стопостотан у првом полувремену, а Финци су искористили тренутак када је изашао да се одмори да приђу, међутим, браћа Бурић потрудила су се да БИХ има "плус два" на полувремену.

Искористили су "змајеви" искључење Макса Гранлунда да се мало одлијепе, а онда серијом 4:0 отишли на максималних седам голова предности - 21:14.

Све је функционисало савршено у тим тренуцима, Прце је био на 8/8, а свој првенац у дресу са националним грбом постигао је Хамидовић.

Серијом 3:0 Финци су "преполовили" заостатак, а врло брзо смањили и на "минус два" и вратили неизвјесност.

Поново су браћа Бурић имали свој минут, поново одбрана зицер и гол Сењамина на другој страни, али Финци се нису предавали, међутим, Панић је у кључним тренуцима преузимао одговорност и погађао.

Голман "змајева" скинуо је нови зицер на 28:25, потом уписао и 14. одбрану, а Панић је седмим голом двије минуте прије краја отклонио све дилеме око побједника.

Тачку на "и" ставио је Сењамин Бурић неких 50 секунди прије краја за коначних 30:26 и огромну побједу "змајева!

Прце је постигао десет, Панић је додао седам голова, а Сењамин Бурић четири, уз 14 сјајних одбрана Бењамина Бурића.

На другој страни Таминен, Хелакоски и Макс Гранлунд су постигли по пет погодака.