Видео - СП: Неочекивани пораз хокејаша Србије!

Хокејаши Србије помало неочекивано изгубили су у другом колу Светског првенства Друге дивизије А група.

Остали спортови 11.04.2019 | 14:00
Српски оклопници су поражени од Аустралије са 3:2 (2:1, 1:0, 0:1), иако су имали вођство.

Србија је повела већ у четвртом минуту, а стрелац је био Мићо Драгутиновић на асистенцију Алексе Луковића.

Међутим, иако су Аустралијанци у 12. минуту имали играча мање на леду, успели су да дођу до изједначења, а гол је постигао Армстронг. Само четири минута касније Аустралија је направила потпуни преокрет, а мрежу је затресао Вирјасов.

Стефан Илић зарадио је искључење почетком друге трећине, а бројчану предност на леду Аустралијанци су искористили преко Вудмана и тако су у 27. минуту дошли до два гола предности – 3:1.

Трачак наде нашим хокејашима вратио је Мирко Ђумић у 46. минуту пошто је пак сместио у мрежу након асистенције Марка Драговића. Али, више од тога наши хокејаши нису успели да ураде.

У осталим мечевима другог кола Хрватска је победила Кину 7:0, док је Шпанија била боља од Белгије 4:2. У четвртак је на програму слободан дан, а наредни противним Србије је Кина. Тај меч је заказан за петак, 12. април са почетком у 20 сати.