Вече за заборав Николе Јокића!

Српски центар одиграо можда и најслабију утакмицу од доласка у НБА. Бобан Марјановић солидан, али у убедљивом поразу Филаделфије.  Јокићевих 6 фаулова за 16 минута, Боби увеличао Вејдов опроштај од Мајамија! НБА екипе потенцијалних репрезентативаца Србије Николе Јокића и Бобана Марјановића су забележиле поразе у мечевима одиграним у ноћи између уторка и среде.

Кошарка 10.04.2019 | 11:00
Денвер је забележио свој 28 неуспех у регуларном делу сезоне у дуелу са Јутом, која је славила резултатом 118:108.

Јокић је себи издејствовао поштеду, одиграо је свега нешто више од 16 минута и уписао два поена, исто толико асистенција и пет скокова, уз шест личних грешака.

Очекује се и да последњу утакмицу у сезони бивши играч Мега Лекса “истанкује“, како би у најбољој форми започео своје прво учешће у плеј-офу.

Утакмицу је обележио бек Џеза Донован Мичел са 46 поена, Руди Гобер је додао 20, а Дерик Фејворс 16 поена.

На другој страни, Малик Бизли је био најефикаснији са 25 поена, а Монтеј Морис и Џамал Мареј су убацили по 22.

Никола Јокић и његови саиграчи из Денвера разочарали су навијаче у једној од најважнијих утакмица лигашког дела НБА лиге!

Поразом од Јуте у гостима (108:118) довели у питање освајање другог места, које доноси предност домаћег терена у другом колу плеј-офа (ако до њега стигну), али су нешто касније имали срећу да Хјустон изгуби у гостима од Оклахоме и то само поен разлике - 112:111!

Нагетси не само да су разочарали поразом, већ је најбољи играч тима пружио вероватно најслабију партију од доласка у НБА. За 16 минута у игри, Јокић је уписао тек два поена (1/6 из игре, 0/2 слободна бацања), а меч је морао да заврши осам минута пре краја због шест фаулова. Баш у тим тренуцима "ломио се" резултат, пошто су Џезери водили 98:92.

Јокићу је то други пут ове сезоне да је искључен због фаулова, а укупно осми од доласка у Денвер.

Екипа нашег центра остала је на другом месту, а у последњем колу пред плеј-оф дочекује Минесоту, која их је прошле сезоне победом, такође у последњем колу, оставила без пласмана у доигравање.

Што се тиче појединачног учинка у дуелу Јута - Денвер, блистао је бек домаћих Донован Мичел,који је са убачених 46 поена изједначио рекорд каријере.

Далеко бољи утисак на паркету оставио је Марјановић, чији Сиксерси су изгубили од Мајамија на опроштају Двејна Вејда од домаће публике – 122:99.

Боби је за нешто мање од 20 минута уписао 12 поена, две асистенције и пет скокова. Већину поена је постигао у другој четвртини, када је био практично једина опција у нападу своје екипе.

У пораженом тиму је одличан био Марјановићев колега, Грег Монро (18 поена за 19 минута), Бен Симонс је меч завршио са 16 поена, док је Џонатан Симонс забележио два мање.

За Мајами је Вејд убацио 30 поена, Бем Адебајо је додао 19 уз 9 скокова, Џастис Винслоу је уписао 16, а Хасан Вајтсајд 15 поена, девет скокова и четири блокаде.

Бобан Марјановић је био међу водећим играчима Филаделфије са 12 поена, пет скокова и две асистенције, али у убедљивом поразу од Мајамија 99:122.

Без обзира на овај пораз, Филаделфија ће као трећа на Истоку у плеј-оф, док је Мајами раније остао без шанси за осмо место.

Утакмицу је обележио опроштај Двејна Вејда од домаће публике, пошто се по завршетку сезоне сели у пензију, као и Дирк Новицки, који је одиграо свој последњи меч пред навијачима Даласа у победи над Финиксом нашег тренера Игора Кокошкова - 120:109.

Занимљиво, и један и други дали су по 20 поена, а одличну партију за Далас приказао је Лука Дончић - 21 поен, 16 скокова, 11 асистенција.