Veče za zaborav Nikole Jokića!

Srpski centar odigrao možda i najslabiju utakmicu od dolaska u NBA. Boban Marjanović solidan, ali u ubedljivom porazu Filadelfije.  Jokićevih 6 faulova za 16 minuta, Bobi uveličao Vejdov oproštaj od Majamija! NBA ekipe potencijalnih reprezentativaca Srbije Nikole Jokića i Bobana Marjanovića su zabeležile poraze u mečevima odigranim u noći između utorka i srede.

Košarka 10.04.2019 | 11:00
Denver je zabeležio svoj 28 neuspeh u regularnom delu sezone u duelu sa Jutom, koja je slavila rezultatom 118:108.

Jokić je sebi izdejstvovao poštedu, odigrao je svega nešto više od 16 minuta i upisao dva poena, isto toliko asistencija i pet skokova, uz šest ličnih grešaka.

Očekuje se i da poslednju utakmicu u sezoni bivši igrač Mega Leksa “istankuje“, kako bi u najboljoj formi započeo svoje prvo učešće u plej-ofu.

Utakmicu je obeležio bek Džeza Donovan Mičel sa 46 poena, Rudi Gober je dodao 20, a Derik Fejvors 16 poena.

Na drugoj strani, Malik Bizli je bio najefikasniji sa 25 poena, a Montej Moris i Džamal Marej su ubacili po 22.

Nikola Jokić i njegovi saigrači iz Denvera razočarali su navijače u jednoj od najvažnijih utakmica ligaškog dela NBA lige!

Porazom od Jute u gostima (108:118) doveli u pitanje osvajanje drugog mesta, koje donosi prednost domaćeg terena u drugom kolu plej-ofa (ako do njega stignu), ali su nešto kasnije imali sreću da Hjuston izgubi u gostima od Oklahome i to samo poen razlike - 112:111!

Nagetsi ne samo da su razočarali porazom, već je najbolji igrač tima pružio verovatno najslabiju partiju od dolaska u NBA. Za 16 minuta u igri, Jokić je upisao tek dva poena (1/6 iz igre, 0/2 slobodna bacanja), a meč je morao da završi osam minuta pre kraja zbog šest faulova. Baš u tim trenucima "lomio se" rezultat, pošto su Džezeri vodili 98:92.

Jokiću je to drugi put ove sezone da je isključen zbog faulova, a ukupno osmi od dolaska u Denver.

Ekipa našeg centra ostala je na drugom mestu, a u poslednjem kolu pred plej-of dočekuje Minesotu, koja ih je prošle sezone pobedom, takođe u poslednjem kolu, ostavila bez plasmana u doigravanje.

Što se tiče pojedinačnog učinka u duelu Juta - Denver, blistao je bek domaćih Donovan Mičel,koji je sa ubačenih 46 poena izjednačio rekord karijere.

Daleko bolji utisak na parketu ostavio je Marjanović, čiji Siksersi su izgubili od Majamija na oproštaju Dvejna Vejda od domaće publike – 122:99.

Bobi je za nešto manje od 20 minuta upisao 12 poena, dve asistencije i pet skokova. Većinu poena je postigao u drugoj četvrtini, kada je bio praktično jedina opcija u napadu svoje ekipe.

U poraženom timu je odličan bio Marjanovićev kolega, Greg Monro (18 poena za 19 minuta), Ben Simons je meč završio sa 16 poena, dok je Džonatan Simons zabeležio dva manje.

Za Majami je Vejd ubacio 30 poena, Bem Adebajo je dodao 19 uz 9 skokova, Džastis Vinslou je upisao 16, a Hasan Vajtsajd 15 poena, devet skokova i četiri blokade.

Boban Marjanović je bio među vodećim igračima Filadelfije sa 12 poena, pet skokova i dve asistencije, ali u ubedljivom porazu od Majamija 99:122.

Bez obzira na ovaj poraz, Filadelfija će kao treća na Istoku u plej-of, dok je Majami ranije ostao bez šansi za osmo mesto.

Utakmicu je obeležio oproštaj Dvejna Vejda od domaće publike, pošto se po završetku sezone seli u penziju, kao i Dirk Novicki, koji je odigrao svoj poslednji meč pred navijačima Dalasa u pobedi nad Finiksom našeg trenera Igora Kokoškova - 120:109.

Zanimljivo, i jedan i drugi dali su po 20 poena, a odličnu partiju za Dalas prikazao je Luka Dončić - 21 poen, 16 skokova, 11 asistencija.