Чемпионшип: Било је много важно и Лидс је успио!

Важно славље екипе Марсела Бијелсе у Престону - 2:0!

Фудбал 09.04.2019 | 23:50
Успони и падови обележили су Лидс у последњих неколико недеља, али је екипа Марсела Бијелсе славила сада када је било много важно. Головима Патрика Бамфорда екипа са Еланд Роуда славила је у Престону и тако макар на један дан прескочила Шефилд Јунајтед, којем неће бити нимало лако сутра у Бирмингему.

Утакмица на Дипдејлу преломљена је почетком другог полувремена. Искључење Бена Пирсона 49. минуту отворило је гостима широм врата победе. Бамфорд је први погодак постигао у 62. минуту, а други 14 минута касније када је било јасно да бодови одлазе за Лидс.

Узбудљиво је било у Бристолу, где је домаћи тим дошао до драгоцених бодова и срушио снове гостима у бици за директан пласман у Премијер лигу (3:2). Домаћин је фуриозно кренуо и већ после 19 минута игре водо са 3:0, док су се гости вратили у другом полувремену, али то није било довољно ни за освајање једног бода.

Шефилд Венздеј је убедљиво савладао Нотингем Форест (3:0) и донекле се приближио местима које воде у плеј-оф. Мидлзбро је прекинуо ужасан низ од шест везаних пораза у првенству савладавши Болтон на страни са 2:0.