Čempionšip: Bilo je mnogo važno i Lids je uspio!

Važno slavlje ekipe Marsela Bijelse u Prestonu - 2:0!

Fudbal 09.04.2019 | 23:50
Usponi i padovi obeležili su Lids u poslednjih nekoliko nedelja, ali je ekipa Marsela Bijelse slavila sada kada je bilo mnogo važno. Golovima Patrika Bamforda ekipa sa Eland Rouda slavila je u Prestonu i tako makar na jedan dan preskočila Šefild Junajted, kojem neće biti nimalo lako sutra u Birmingemu.

Utakmica na Dipdejlu prelomljena je početkom drugog poluvremena. Isključenje Bena Pirsona 49. minutu otvorilo je gostima širom vrata pobede. Bamford je prvi pogodak postigao u 62. minutu, a drugi 14 minuta kasnije kada je bilo jasno da bodovi odlaze za Lids.

Uzbudljivo je bilo u Bristolu, gde je domaći tim došao do dragocenih bodova i srušio snove gostima u bici za direktan plasman u Premijer ligu (3:2). Domaćin je furiozno krenuo i već posle 19 minuta igre vodo sa 3:0, dok su se gosti vratili u drugom poluvremenu, ali to nije bilo dovoljno ni za osvajanje jednog boda.

Šefild Venzdej je ubedljivo savladao Notingem Forest (3:0) i donekle se približio mestima koje vode u plej-of. Midlzbro je prekinuo užasan niz od šest vezanih poraza u prvenstvu savladavši Bolton na strani sa 2:0.