Цвајта: Криза дрма Хамбург!

Игњовски однео бодове у 94. минуту! Магдебург шокирао фаворита!

Фудбал 08.04.2019 | 23:38
На другој утакмици узастопно на свом терену у Цвајти Хамбургер СВ је успео да испусти један бод у надокнади и части тим из доњег дела табеле који долази са белом заставом без амбиција да нападне. Али када му се нудиш мораш и да платиш и јасно је да је посрнули великан са севера Немачке у озбиљној кризи упркос пласману у полуфинале купа.

Претпоследњи пут три бода је са севера однео Дармштат (3:2), а вечерас и Магдебург (2:1) и опет у 94. минуту. Зашто је ова иначе добра екипа престала да игра фудбал после убедљиве победе над Санкт Паулијем у дербију од 4:0 питање је за тренера Ханеса Волфа, сигурно је само да већ три утакмице Диносауруси не знају за победу, али су и даље другопласирани јер ни Унион Берлин који је испод њих не може да победи никог.

И чини се да ће ХСВ и овако неубедљив проћи кроз циљ звани директан пласман у Бундеслигу, али последње утакмице сведоче да не постоји озбиљан квалитет за елиту и да је потребан озбиљан играчки кадар како не би опет служио неком Бајерну као врећа за ударање.

Опет је Хамбургер СВ играо добро само једно полувреме и повео преко Бакерија Јате у 31. минуту. Али у другом полувремену домаћи нису створили озбиљну прилику, а трома и робусна тројка у дефанзиви у саставуБејтс, Пападопулос и Ван Дронгелен успела је да прими два гола и испусти бар један бод који би био незаслужен.

Магдебургу који се бори за опстанак свака част за ово вечерас. Велику су победу остварили у 95. минуту, а радовао се и наш Александар Игњовски који је ушао с клупе у редвоима гостију у 66. минуту.