Cvajta: Kriza drma Hamburg!

Ignjovski odneo bodove u 94. minutu! Magdeburg šokirao favorita!

Fudbal 08.04.2019 | 23:38
Na drugoj utakmici uzastopno na svom terenu u Cvajti Hamburger SV je uspeo da ispusti jedan bod u nadoknadi i časti tim iz donjeg dela tabele koji dolazi sa belom zastavom bez ambicija da napadne. Ali kada mu se nudiš moraš i da platiš i jasno je da je posrnuli velikan sa severa Nemačke u ozbiljnoj krizi uprkos plasmanu u polufinale kupa.

Pretposlednji put tri boda je sa severa odneo Darmštat (3:2), a večeras i Magdeburg (2:1) i opet u 94. minutu. Zašto je ova inače dobra ekipa prestala da igra fudbal posle ubedljive pobede nad Sankt Paulijem u derbiju od 4:0 pitanje je za trenera Hanesa Volfa, sigurno je samo da već tri utakmice Dinosaurusi ne znaju za pobedu, ali su i dalje drugoplasirani jer ni Union Berlin koji je ispod njih ne može da pobedi nikog.

I čini se da će HSV i ovako neubedljiv proći kroz cilj zvani direktan plasman u Bundesligu, ali poslednje utakmice svedoče da ne postoji ozbiljan kvalitet za elitu i da je potreban ozbiljan igrački kadar kako ne bi opet služio nekom Bajernu kao vreća za udaranje.

Opet je Hamburger SV igrao dobro samo jedno poluvreme i poveo preko Bakerija Jate u 31. minutu. Ali u drugom poluvremenu domaći nisu stvorili ozbiljnu priliku, a troma i robusna trojka u defanzivi u sastavuBejts, Papadopulos i Van Drongelen uspela je da primi dva gola i ispusti bar jedan bod koji bi bio nezaslužen.

Magdeburgu koji se bori za opstanak svaka čast za ovo večeras. Veliku su pobedu ostvarili u 95. minutu, a radovao se i naš Aleksandar Ignjovski koji je ušao s klupe u redvoima gostiju u 66. minutu.