ФРА: Чупо Мотан као смотан!

Ово логика не може да објасни! Стразбур са Стефаном Митровићем као капитеном одложио шампионско славље Пари Сен Жермена – 2:2.

Фудбал 08.04.2019 | 13:30
Журка ће бити, само неко друго вече. Дошли су сви: Нејмар после пута око света и лечења повреде због које не игра седмицама, Единсон Кавани и Анхел ди Марија су гледали из ложе, навијачи су све време дизали температуру на трибинама, али је Пари Сен Жермен заказао. Актуелни и будући првак Француске одиграо је само 2:2 на Парку принчева у последњем сусрету 31. кола и одложио славље, вероватно за наредни викенд кад гостује другопласираном Лилу.

Фавориту је одолео Стразбур, чија форма је у жесотком успону, јер је после освајања Лига купа – самим тим и улазнице у Лиги Еворпе наредне сезоне – најпре савладао Ремс (4:0), а онда показао зубе и Свецима, који су морали да се помуче да и овај један бод освоје и то тако што их је у завршници спасао Тило Керер.

Највећи партибрејкер у Паризу био је Ерик Максим Чупо Мотан. Камерунски нападач јесте постигао први гол у 13. минуту, кад је деловало да би могла и петарда да пукне испод Ајфеловог торња, али се у 28. обрукао за све паре, јер је на гол-линији, мимо свих закона логике и физике, зауставио шут Христофера Енкукука и директно спречио екипу Томаса Тухела да поведе 2:1 и вероватно „закључа“ утакмицу.

Уместо тога, Стразбург, који је у међувремену изједначио преко Нуна да Косте, убрзо је потпуно преокренуо резултат преко Ентонија Гонкалвеша. Сјајно је одолевао гост, држао се све до десетак минута пре краја, морао је Тухел да уведе тешку артиљерију у виду Мбапеа, Драклсера и Керера, а последња двојица су режирала гол вредан изједначења.

До краја су Мбапе и Дани Алвес могли да погоде за тотални преокрет, међутим, Стразбур је постао тек први тим ове сезоне који је остао непоражен на Парку принчева.