FRA: Čupo Motan kao smotan!

Ovo logika ne može da objasni! Strazbur sa Stefanom Mitrovićem kao kapitenom odložio šampionsko slavlje Pari Sen Žermena – 2:2.

Fudbal 08.04.2019 | 13:30
Žurka će biti, samo neko drugo veče. Došli su svi: Nejmar posle puta oko sveta i lečenja povrede zbog koje ne igra sedmicama, Edinson Kavani i Anhel di Marija su gledali iz lože, navijači su sve vreme dizali temperaturu na tribinama, ali je Pari Sen Žermen zakazao. Aktuelni i budući prvak Francuske odigrao je samo 2:2 na Parku prinčeva u poslednjem susretu 31. kola i odložio slavlje, verovatno za naredni vikend kad gostuje drugoplasiranom Lilu.

Favoritu je odoleo Strazbur, čija forma je u žesotkom usponu, jer je posle osvajanja Liga kupa – samim tim i ulaznice u Ligi Evorpe naredne sezone – najpre savladao Rems (4:0), a onda pokazao zube i Svecima, koji su morali da se pomuče da i ovaj jedan bod osvoje i to tako što ih je u završnici spasao Tilo Kerer.

Najveći partibrejker u Parizu bio je Erik Maksim Čupo Motan. Kamerunski napadač jeste postigao prvi gol u 13. minutu, kad je delovalo da bi mogla i petarda da pukne ispod Ajfelovog tornja, ali se u 28. obrukao za sve pare, jer je na gol-liniji, mimo svih zakona logike i fizike, zaustavio šut Hristofera Enkukuka i direktno sprečio ekipu Tomasa Tuhela da povede 2:1 i verovatno „zaključa“ utakmicu.

Umesto toga, Strazburg, koji je u međuvremenu izjednačio preko Nuna da Koste, ubrzo je potpuno preokrenuo rezultat preko Entonija Gonkalveša. Sjajno je odolevao gost, držao se sve do desetak minuta pre kraja, morao je Tuhel da uvede tešku artiljeriju u vidu Mbapea, Draklsera i Kerera, a poslednja dvojica su režirala gol vredan izjednačenja.

Do kraja su Mbape i Dani Alves mogli da pogode za totalni preokret, međutim, Strazbur je postao tek prvi tim ove sezone koji je ostao neporažen na Parku prinčeva.