ФРА: Лилу само бод, али предност расте...!

Лион на минус пет у борби за директан пласман у Лигу шампиона. . .

Фудбал 08.04.2019 | 10:50
Нудило се као на тацни - Лил није узео. Јучерашњи кикс Лиона пред својом публиком и врло непријатан пораз од 1:3 отворио је шансу другопласираном тиму да се осами одмах иза лидера Пари Сен Жермена, да направи вероватно кључни, највећи корак ка директном пласману у Лигу шампиона, међутим чета Кристофа Галтијеа испустила је победу коју је имала у џепу на гостовању Ремсу - 1:1.

Домаћи су пружили сасвим добар отпор Лилу и не можемо рећи да су незаслужено на крају дошли до пола плена. Посед готово изједначен, једнак број ударац у овкир гола, "нерешено" и у опасним акцијама.

Ако због нечега гости треба да жале онда је то начин на који су примили гол, или боље рећи време. Пошто се мало ко надао да ће Ремс имати снаге да устане након што је Жозе Фонте закуцао лопту у њихову мрежу у 55. минуту. А све после одличног центаршута Мендеса из корнера.

Коначан резултат поставио је Реми Удан 12 минута пре краја. Претходно га је лепо проиграо Дингоме.

Лил сада има пет бодова више од Лиона. До краја шампионата пресотало је седам кола. Треба међутим поменути да треће место у Француској не значи и сигуран пут у квалифиакције. Могуће наиме да и трећи прође директно у ЛШ, али да би се то догодило потребно је да освајач Лиге Европе место у елити обезбеди и кроз домаћи шампионат...