FRA: Lilu samo bod, ali prednost raste...!

Lion na minus pet u borbi za direktan plasman u Ligu šampiona. . .

Fudbal 08.04.2019 | 10:50
Nudilo se kao na tacni - Lil nije uzeo. Jučerašnji kiks Liona pred svojom publikom i vrlo neprijatan poraz od 1:3 otvorio je šansu drugoplasiranom timu da se osami odmah iza lidera Pari Sen Žermena, da napravi verovatno ključni, najveći korak ka direktnom plasmanu u Ligu šampiona, međutim četa Kristofa Galtijea ispustila je pobedu koju je imala u džepu na gostovanju Remsu - 1:1.

Domaći su pružili sasvim dobar otpor Lilu i ne možemo reći da su nezasluženo na kraju došli do pola plena. Posed gotovo izjednačen, jednak broj udarac u ovkir gola, "nerešeno" i u opasnim akcijama.

Ako zbog nečega gosti treba da žale onda je to način na koji su primili gol, ili bolje reći vreme. Pošto se malo ko nadao da će Rems imati snage da ustane nakon što je Žoze Fonte zakucao loptu u njihovu mrežu u 55. minutu. A sve posle odličnog centaršuta Mendesa iz kornera.

Konačan rezultat postavio je Remi Udan 12 minuta pre kraja. Prethodno ga je lepo proigrao Dingome.

Lil sada ima pet bodova više od Liona. Do kraja šampionata presotalo je sedam kola. Treba međutim pomenuti da treće mesto u Francuskoj ne znači i siguran put u kvalifiakcije. Moguće naime da i treći prođe direktno u LŠ, ali da bi se to dogodilo potrebno je da osvajač Lige Evrope mesto u eliti obezbedi i kroz domaći šampionat...