ПЛ: Лука у друштву Ширера, Лампарда и Џерарда!

Њукасл пао са креча, још један до историје! Капитен Кристал Паласа поново немилосрдан са "креча" - 1:0.  Лукин ДЕСЕТИ гол са креча за опстанак! Субота на "Острву" у знаку гостију. Барнли и Кристал Палас три корака ближе опстанку, Миливојевић поново стрелац.

Фудбал 06.04.2019 | 22:20
Сјајни српски везиста Лука Миливојевић ушао је у одабрано друштво енглеског фудбала, пошто се изједначио са Аланом Ширером, Стивеном Џерардом и Френком Лампардом по броју постигнутих једанаестераца у једној сезони Премијер лиге. Данашњи погодак, који је одлучио меч са Њукаслом на Сент Џејмс Парку (1:0) био је укупно 10. српског нападача са "креча", а испред њега у овом тренутку налази се само бивши играч управо Кристал Паласа Ендрју Џонсон, који је у сезони 2004/2005. 11. пута тресао противничке мреже са 11 метара.

Поред тога, Лука је постао и други најефикаснији Србин у историји Премијер лиге. Ово му је 23. погодак у Премијер лиги (19. са пенала), чиме је оставио иза себе Бранислава Ивановића (22 гола), док се испред налази само трнер Партизана Саво Милошевић са 29 голова.

Кристал Палас је одиграо још један меч у свом стилу, чврсто се бранио и дочекао свој тренутак на утакмици да дође до победе. Половина заслуга за одлучујући погодак иду на рачун сјајног Вилфреда Захе, који је сјајно насамарио Јелдина, који га је покосио и није било никаве дилеме за арбитра Стјуарта Атвела.

Лестер игра за своју душу у финишу сезоне. Лисице су један од тимова који су у најбољој форми у овом тренутку у Премијер лиги, па је права штета што немају шансе да се умешају у бору за еврокупове. Састав Брендана Роџерса без проблема је преслишао прежаљени Хадерсфилд (4:1), па се у овом тренутку шепури на високој седмој позицији на табели.

Тилеманс је погодио средином првог полувремена, а док је Варди дуплирао већ на почетку другог полувремена. Домаћин се убрзо вратио захваљујући Арону Моју, али су сваку дилему у завршници меча разрешили Медисон и Варди.

Борнмут је рано повео против Барнлија аутоголом Барнса, али је то госте само мотивисало да дођу до преокрета и драгоцених бодова (3:1). Поготке за госте дали су Вуд, Вествуд и Барнс.

Овог поподнева одиграле су се три утакмице некомплетног 33. кола енглеске Премијер лиге. Због полуфинала ФА купа који се игра овог викенда, најјаче првенство у Енглеској остало је ускраћено за неколико мечева.

У данашњим сусретима између екипа које се углавном налазе у доњој половини табеле боље су се провели гости који су покупили све бодове који су били у оптицају. Фудбалери Барнлија победили Борнмут у гостима 3:1, Лестер је славио против последњепласираног Хадерсфилда 4:1, а Кристал Палас је успео да тријумфује против Њукасла 1:0.

Екипа Луке Миливојевића се враћа са тешког гостовања на северу Енглеске са победом коју им је омогућио управо он, поготком са пенала у завршним минутима утакмице.

Утакмица на Сент Џејмс парку играла се без већих узбуђења све до самог краја утакмице када је Једлин у 81. минуту срушио Вилфрида Заху у свом казненом простору.

Судија је досудио пенал за госте, а српски интернационалац је био прецизан и довео свој клуб на праг премијерлигашког фудбала у следећој сезони. Миливојевић је постигао свој десети гол у овој сезони у Премијершипу и својим учинком практично осигурао опстанак "орловима" из Лондона.

Највише узбуђења виђено је на мечу Борнмута и Барнлија на којем је виђено и највише голова. Обе екипе су ушле у утакмицу са жељом да се додатно удаље од зоне испадања што је резултирало са три гола у првих 20 минута.

"Трешњице" су дошле у предност већ у 4. минуту након што је Ешли Барнс после прекида главом погодио сопствену мрежу. Примљени погодак није успорио госте који су до 20. минута у потпуности окренули резултат у своју корист.

Након неколико добрих напада Барнлија Вуд је у 18. минуту добро реаговао након корнера и са друге стативе без проблема главом погодио празан гол Борнмута. Свега два минута касније Вествуд је искористио лошу реакцију штопера домаћих и по други пут послао лопту иза Беговићевих леђа.

До краја полувремена није било узбуђења па се са тим резултатом отишло на одмор. Борнмут је у наставку покушавао да успостави своју игру, али добро организована екипа Шона Дајша је лако неутралисала нападе црвено-црних.

Барнли се до краја уздао у контра-нападе, који су им се исплатили већ почетком другог полувремена. Гол Ешлија Барнса у 56. минуту, овога пута у "праву" мрежу, осигурао је победу гостима и донео им значајне бодове у борби за опстанак.

Последња утакмица овог поподнева играла се у Хадерсфилду где је Лестер славио 4:1 без пуно муке головима Тилеманса у 24, Вардија у 48. из игре и у 84. из пенала и Медисона у  79. минуту. Последњепласирана екипа првенства успела је да дође до утешног гола преко Моја који је у 51. минуту реализовао пенал за своју екипу.