PL: Luka u društvu Širera, Lamparda i Džerarda!

Njukasl pao sa kreča, još jedan do istorije! Kapiten Kristal Palasa ponovo nemilosrdan sa "kreča" - 1:0.  Lukin DESETI gol sa kreča za opstanak! Subota na "Ostrvu" u znaku gostiju. Barnli i Kristal Palas tri koraka bliže opstanku, Milivojević ponovo strelac.

Fudbal 06.04.2019 | 22:20
Sjajni srpski vezista Luka Milivojević ušao je u odabrano društvo engleskog fudbala, pošto se izjednačio sa Alanom Širerom, Stivenom Džerardom i Frenkom Lampardom po broju postignutih jedanaesteraca u jednoj sezoni Premijer lige. Današnji pogodak, koji je odlučio meč sa Njukaslom na Sent Džejms Parku (1:0) bio je ukupno 10. srpskog napadača sa "kreča", a ispred njega u ovom trenutku nalazi se samo bivši igrač upravo Kristal Palasa Endrju Džonson, koji je u sezoni 2004/2005. 11. puta tresao protivničke mreže sa 11 metara.

Pored toga, Luka je postao i drugi najefikasniji Srbin u istoriji Premijer lige. Ovo mu je 23. pogodak u Premijer ligi (19. sa penala), čime je ostavio iza sebe Branislava Ivanovića (22 gola), dok se ispred nalazi samo trner Partizana Savo Milošević sa 29 golova.

Kristal Palas je odigrao još jedan meč u svom stilu, čvrsto se branio i dočekao svoj trenutak na utakmici da dođe do pobede. Polovina zasluga za odlučujući pogodak idu na račun sjajnog Vilfreda Zahe, koji je sjajno nasamario Jeldina, koji ga je pokosio i nije bilo nikave dileme za arbitra Stjuarta Atvela.

Lester igra za svoju dušu u finišu sezone. Lisice su jedan od timova koji su u najboljoj formi u ovom trenutku u Premijer ligi, pa je prava šteta što nemaju šanse da se umešaju u boru za evrokupove. Sastav Brendana Rodžersa bez problema je preslišao prežaljeni Hadersfild (4:1), pa se u ovom trenutku šepuri na visokoj sedmoj poziciji na tabeli.

Tilemans je pogodio sredinom prvog poluvremena, a dok je Vardi duplirao već na početku drugog poluvremena. Domaćin se ubrzo vratio zahvaljujući Aronu Moju, ali su svaku dilemu u završnici meča razrešili Medison i Vardi.

Bornmut je rano poveo protiv Barnlija autogolom Barnsa, ali je to goste samo motivisalo da dođu do preokreta i dragocenih bodova (3:1). Pogotke za goste dali su Vud, Vestvud i Barns.

Ovog popodneva odigrale su se tri utakmice nekompletnog 33. kola engleske Premijer lige. Zbog polufinala FA kupa koji se igra ovog vikenda, najjače prvenstvo u Engleskoj ostalo je uskraćeno za nekoliko mečeva.

U današnjim susretima između ekipa koje se uglavnom nalaze u donjoj polovini tabele bolje su se proveli gosti koji su pokupili sve bodove koji su bili u opticaju. Fudbaleri Barnlija pobedili Bornmut u gostima 3:1, Lester je slavio protiv poslednjeplasiranog Hadersfilda 4:1, a Kristal Palas je uspeo da trijumfuje protiv Njukasla 1:0.

Ekipa Luke Milivojevića se vraća sa teškog gostovanja na severu Engleske sa pobedom koju im je omogućio upravo on, pogotkom sa penala u završnim minutima utakmice.

Utakmica na Sent Džejms parku igrala se bez većih uzbuđenja sve do samog kraja utakmice kada je Jedlin u 81. minutu srušio Vilfrida Zahu u svom kaznenom prostoru.

Sudija je dosudio penal za goste, a srpski internacionalac je bio precizan i doveo svoj klub na prag premijerligaškog fudbala u sledećoj sezoni. Milivojević je postigao svoj deseti gol u ovoj sezoni u Premijeršipu i svojim učinkom praktično osigurao opstanak "orlovima" iz Londona.

Najviše uzbuđenja viđeno je na meču Bornmuta i Barnlija na kojem je viđeno i najviše golova. Obe ekipe su ušle u utakmicu sa željom da se dodatno udalje od zone ispadanja što je rezultiralo sa tri gola u prvih 20 minuta.

"Trešnjice" su došle u prednost već u 4. minutu nakon što je Ešli Barns posle prekida glavom pogodio sopstvenu mrežu. Primljeni pogodak nije usporio goste koji su do 20. minuta u potpunosti okrenuli rezultat u svoju korist.

Nakon nekoliko dobrih napada Barnlija Vud je u 18. minutu dobro reagovao nakon kornera i sa druge stative bez problema glavom pogodio prazan gol Bornmuta. Svega dva minuta kasnije Vestvud je iskoristio lošu reakciju štopera domaćih i po drugi put poslao loptu iza Begovićevih leđa.

Do kraja poluvremena nije bilo uzbuđenja pa se sa tim rezultatom otišlo na odmor. Bornmut je u nastavku pokušavao da uspostavi svoju igru, ali dobro organizovana ekipa Šona Dajša je lako neutralisala napade crveno-crnih.

Barnli se do kraja uzdao u kontra-napade, koji su im se isplatili već početkom drugog poluvremena. Gol Ešlija Barnsa u 56. minutu, ovoga puta u "pravu" mrežu, osigurao je pobedu gostima i doneo im značajne bodove u borbi za opstanak.

Poslednja utakmica ovog popodneva igrala se u Hadersfildu gde je Lester slavio 4:1 bez puno muke golovima Tilemansa u 24, Vardija u 48. iz igre i u 84. iz penala i Medisona u  79. minutu. Poslednjeplasirana ekipa prvenstva uspela je da dođe do utešnog gola preko Moja koji je u 51. minutu realizovao penal za svoju ekipu.