Вориорси наљутили Јокића, фалио му пас за трипл-дабл!

Јокић перфектан против Спарса, "луди Србин" искључен после 63 секунде! Кошаркаши Денвер Нагетса победили су пред домаћом публиком Сан Антонио Спарсе са 113:85.  Скоро перфектна партија Николе Јокића у мечу у ком су задржали друго мјесто, али и у мечу у ком је Грег Поповић искључен послије 63 секунде. Џејмс Харден стандардно моћан.

Кошарка 04.04.2019 | 11:15
Након што су вече пре убедљиво поражени од Голден Стејт Вориорса, Нагетси су успели да се опораве и да предвођени Николом Јокићем дођу до 52. победе.

Српски центар на терену провео је свега 28 минута и остварио је учинак од 20 поена (9/10 из игре), 11 скокова и девет асистенција.

Јокићу је било потребно само још једно успешно додавање за нови трипл-дабл у сезони, али није било потребно да игра у завршници како је утакмице већ била решена.

Утакмицу је обележио и тренер Спарса Грег Попович, пошто је на паркету "Пепси центра" провео само 63 секунде. "Луди Србин" је на 1:03 од почетка меча затражио тајм-аут, жестоко се бунио код судија и због тога је добио две техничке, односно искључујућу.

Нагетси су утакмицу решили у другој деоници коју су добили са 33:19, а на полувреме су отишли са резултатом 61:43. До краја меч контролисали су ритам меча и заслужено су уписали нову победу.

Јокић је био најефикаснији у победничком саставу, а пратили су га Монте Морис и Малик Бизли са по 19 поена, Џамал Мари са 14 и Херис и Бартон са 11 поена.

Код гостију Ламаркус Олдриџ постигао је свега 16 поена, као и "руки" Лони Вокер јуниор, док је Демар Дерозан имао свега 11 за 24 минута.

Денвер се налази на другом месту Запада са скором 52/26, док је Сан Антонио осми са 45/34.

У ноћи између среде и четвртна у НБА лиги је на програму било чак 12 утакмица, а публика је највише гледала ка Колораду и занимљивом дуелу Денвера и Сан Антонија...

Након пораза Нагетса у директном дуелу за прво мјесто са Голден Стејтом (116:102), чекао се њихов одговор и - одговорили су на најбољи начин. Денвер је у "Пепси центру" надиграо Спурсе убедљиво (113:85) и тако "одбио" налет Хјустона, који жели њихово друго мјесто.

Никола Јокић, кога је Демаркус Казинс "провоцирао" у прошлој утакмици, одиграо је готово перфектан меч, а једна асистенција му је фалила до трипл-дабла.

Српски центар је импресионирао и забиљежио 20 поена, 11 скокова и девет асистенција, све то са једним промашајем из игре (9/10) - и то са половине терена на крају четвртине - а, све за само 28 минута на паркету, пошто није било потребе дуже да игра.

Сан Антонио већ у првој четвртини већ није био конкурентан (33:19), а вјероватно их је пољуљало и искључење Грега Поповића послије само 63 секунде (!?).

На путу ка 52. побједи Денвера сјајан доприонос са клупе дали су Морис и Бизли (по 19 поена), док је одличан био и Џамал Мареј са 14 поена и 11 асистенција. Код Спурса су Ламаркус Олдриџ и Луни Вокер ИВ имали по 16 поена.

Денвер и даље није "осигурао" друго мјесто, ако прво сада већ дјелује као немогућа мисија у овако кратком периоду, пошто је и Хјустон у истој вечери био убједљив.

Рокетси су "разнијели" Клиперсе (135:103) уз нову сјајну партију Џејмса Хардена који је забиљежио 31 поен и по седам скокова и асистенија, тако да остају на једну побједу далеко од Нагетса, с тим да су одиграли и утакмицу више.

И иза њих је "колона тимова" пошто су побједе остварили и Портланд над Мемфисом (116:89) и Јута код Финикса (118:97), тако да је још рано прогнозирати парове плеј-офа на Западу.

Када је у питању исток, изненађење вечери је побједа Атланте над Филаделфијом (130:122) уз нову сјајну партију "рукију" Треја Јанга (33п, 12ас), а може се да су искористили то што је Жоел Ембид добио "слободан дан".

Бобан Марјановић, који је непосредно пред утакмицу добио конкуренцију "на центру", забиљежио је осам поена, осам скокова и четири асистенције за 17 минута на паркету.

/Гилџес-Александер 20п - Харден 31п, 7ск, 7ас/

ИСТОК: Милвоки 58-20, Торонто 56-23, Филаделфија 49-29, Бостон 47-32, Индијана 47-32, Детроит 39-39, Бруклин 39-40, Орландо 39-40, Мајами 38-40, Шарлот 36-42, Вашингтон 32-47, Атланта 29-50, Чикаго 22-57, Кливленд 19-59, Њујорк 15-63.

ЗАПАД: Голден Стејт 53-24, Денвер 52-26, Хјустон 51-28, Портланд 50-28, Јута 48-30, ЛА Клиперс 47-32, Оклахома 45-33, Сан Антонио 45-34, Сакраменто 38-40, Минесота 35-43, ЛА Лејкерс 35-43, Њу Орлеанс 32-47, Мемфис 31-47, Далас 31-47, Финикс 18-61.

Извор: Б92/мондо.рс