Voriorsi naljutili Jokića, falio mu pas za tripl-dabl!

Jokić perfektan protiv Sparsa, "ludi Srbin" isključen posle 63 sekunde! Košarkaši Denver Nagetsa pobedili su pred domaćom publikom San Antonio Sparse sa 113:85.  Skoro perfektna partija Nikole Jokića u meču u kom su zadržali drugo mjesto, ali i u meču u kom je Greg Popović isključen poslije 63 sekunde. Džejms Harden standardno moćan.

Košarka 04.04.2019 | 11:15
Nakon što su veče pre ubedljivo poraženi od Golden Stejt Voriorsa, Nagetsi su uspeli da se oporave i da predvođeni Nikolom Jokićem dođu do 52. pobede.

Srpski centar na terenu proveo je svega 28 minuta i ostvario je učinak od 20 poena (9/10 iz igre), 11 skokova i devet asistencija.

Jokiću je bilo potrebno samo još jedno uspešno dodavanje za novi tripl-dabl u sezoni, ali nije bilo potrebno da igra u završnici kako je utakmice već bila rešena.

Utakmicu je obeležio i trener Sparsa Greg Popovič, pošto je na parketu "Pepsi centra" proveo samo 63 sekunde. "Ludi Srbin" je na 1:03 od početka meča zatražio tajm-aut, žestoko se bunio kod sudija i zbog toga je dobio dve tehničke, odnosno isključujuću.

Nagetsi su utakmicu rešili u drugoj deonici koju su dobili sa 33:19, a na poluvreme su otišli sa rezultatom 61:43. Do kraja meč kontrolisali su ritam meča i zasluženo su upisali novu pobedu.

Jokić je bio najefikasniji u pobedničkom sastavu, a pratili su ga Monte Moris i Malik Bizli sa po 19 poena, Džamal Mari sa 14 i Heris i Barton sa 11 poena.

Kod gostiju Lamarkus Oldridž postigao je svega 16 poena, kao i "ruki" Loni Voker junior, dok je Demar Derozan imao svega 11 za 24 minuta.

Denver se nalazi na drugom mestu Zapada sa skorom 52/26, dok je San Antonio osmi sa 45/34.

U noći između srede i četvrtna u NBA ligi je na programu bilo čak 12 utakmica, a publika je najviše gledala ka Koloradu i zanimljivom duelu Denvera i San Antonija...

Nakon poraza Nagetsa u direktnom duelu za prvo mjesto sa Golden Stejtom (116:102), čekao se njihov odgovor i - odgovorili su na najbolji način. Denver je u "Pepsi centru" nadigrao Spurse ubedljivo (113:85) i tako "odbio" nalet Hjustona, koji želi njihovo drugo mjesto.

Nikola Jokić, koga je Demarkus Kazins "provocirao" u prošloj utakmici, odigrao je gotovo perfektan meč, a jedna asistencija mu je falila do tripl-dabla.

Srpski centar je impresionirao i zabilježio 20 poena, 11 skokova i devet asistencija, sve to sa jednim promašajem iz igre (9/10) - i to sa polovine terena na kraju četvrtine - a, sve za samo 28 minuta na parketu, pošto nije bilo potrebe duže da igra.

San Antonio već u prvoj četvrtini već nije bio konkurentan (33:19), a vjerovatno ih je poljuljalo i isključenje Grega Popovića poslije samo 63 sekunde (!?).

Na putu ka 52. pobjedi Denvera sjajan doprionos sa klupe dali su Moris i Bizli (po 19 poena), dok je odličan bio i Džamal Marej sa 14 poena i 11 asistencija. Kod Spursa su Lamarkus Oldridž i Luni Voker IV imali po 16 poena.

Denver i dalje nije "osigurao" drugo mjesto, ako prvo sada već djeluje kao nemoguća misija u ovako kratkom periodu, pošto je i Hjuston u istoj večeri bio ubjedljiv.

Roketsi su "raznijeli" Kliperse (135:103) uz novu sjajnu partiju Džejmsa Hardena koji je zabilježio 31 poen i po sedam skokova i asistenija, tako da ostaju na jednu pobjedu daleko od Nagetsa, s tim da su odigrali i utakmicu više.

I iza njih je "kolona timova" pošto su pobjede ostvarili i Portland nad Memfisom (116:89) i Juta kod Finiksa (118:97), tako da je još rano prognozirati parove plej-ofa na Zapadu.

Kada je u pitanju istok, iznenađenje večeri je pobjeda Atlante nad Filadelfijom (130:122) uz novu sjajnu partiju "rukiju" Treja Janga (33p, 12as), a može se da su iskoristili to što je Žoel Embid dobio "slobodan dan".

Boban Marjanović, koji je neposredno pred utakmicu dobio konkurenciju "na centru", zabilježio je osam poena, osam skokova i četiri asistencije za 17 minuta na parketu.

/Gildžes-Aleksander 20p - Harden 31p, 7sk, 7as/

ISTOK: Milvoki 58-20, Toronto 56-23, Filadelfija 49-29, Boston 47-32, Indijana 47-32, Detroit 39-39, Bruklin 39-40, Orlando 39-40, Majami 38-40, Šarlot 36-42, Vašington 32-47, Atlanta 29-50, Čikago 22-57, Klivlend 19-59, Njujork 15-63.

ZAPAD: Golden Stejt 53-24, Denver 52-26, Hjuston 51-28, Portland 50-28, Juta 48-30, LA Klipers 47-32, Oklahoma 45-33, San Antonio 45-34, Sakramento 38-40, Minesota 35-43, LA Lejkers 35-43, Nju Orleans 32-47, Memfis 31-47, Dalas 31-47, Finiks 18-61.

Izvor: B92/mondo.rs