ПЛ: Арсенал не блиста, али побјеђује!

Арсенал крупним корацима хрли ка Лиги шампиона! Фудбалери Арсенала дошли су до нове победе у Премијер лиги. "Тобџије" су, у оквиру 32. кола, савладале Њукасл на домаћем терену са 2:0.  Све осим победе Арсенала вечерас била би неправда! Око 60. 000 навијача на "Емирејтсу", међутим, стрепело је до 83. минута.  Ремзи и Лаказет "упуцали" досадне Свраке! Тобџије сломиле отпор Њукасла, који је све адуте бацио на одбрану свог гола, али није успео да избегне очекивани пораз - 2:0.

Фудбал 01.04.2019 | 23:17
Арсенал је наметнуо себи погодан ритам од почетка утакмице, са лоптом боравио на половини противника, а већ у 13. минуту у листу стрелаца се уписао Арон Ремзи.

Ипак, славље Велшанина је било прекинуто јер је помоћни судија сигнализирао офсајд позицију.

Ремзи није дуго чекао за ново, овога пута "право" славље. Мрежу Дубравке је опет затресао у 30. минуту, а тај погодак је остао важећи.

Други гол виђен је у 83. минуту. Арсенал је нападао и контролисао ритам и до тог тренутка, али се Њукасл одлично бранио, по чему је и познат.

Стрелац другог поготка био је француски нападач Александер Лаказет, који је искористио асистенцију резервисте Пјер-Емерика Обамејанга

Арсенал је победом искористио "кикс" Тотенхема, који је у последњим минутима остао без бода против Ливерпула, те претекао "певце" на трећем месту премијерлигашке табеле.

Ово је тиму Унаја Емерија био шести узастопни меч у Премијер лиги без пораза.

Арсенал не игра лепршаво, последњих неколико недеља у Премијер лиги није ни онолико ефикасан колико зна да буде, али оно што је најважније за присталице Тобџија, састав Унаја Емерија упорно побеђује и крупним корацима гази ка пласману у Лигу шампиона. Великан из Лондона вечерас је на Емирејтсу срушио Њукасл и прескочио Тотенхем на трећем месту енглеског првенства - 2:0 (1:0).

Озбиљно су се намучили домаћи играчи са дефанзивним противником, који је сву своју игру подредио грчевитој одбрани свог гола, али то ипак није донело жељени резултат саставу Рафе Бенитеза. Арсенал је до целог плена дошао головима Арона Ремзија и Александра Лаказета у 30. и 83. минуту.

Ремзијев погодак је био од посебне важности за домаћина, који би сасвим сигурно имао огромне муке да сломи отпор ривала да то није учинио на истеку пола часа игре. Будући играч Јувентуса био је изузетно расположен од самог старта меча са капитенском траком на руци. Сјајно је креирао нападе свог тима и у том 30. минуту одрадио пола посла пре постигнутог гола. Правовремено је упослио Лаказета, после чијег се покушаја лопта одбила пред ноге Велшанину, који ју је потом послао у небрањени део мреже немоћног Дубравке.

Иста слика је била виђена и у другом полувремену. Емери је захтевао још већи притисак ка противничком голу, па је на терен послао Обамејана и Елненија, који су донели додатну дозу енергије домаћу. Управо је нападач из Габона заблистао у 83. минуту, када је сјајно послао лопту пред ноге Лакезету, а овај мајсторски лобовао Дубравку за свој 13. погодак у Премијер лиги ове сезоне.

Фудбалери Њукасла имали су лопту у ногама свега 30 одсто времена овог понедељка увече у последњем мечу 32. кола Премијер лиге, упутили три шута на утакмици, од којих је један ишао у оквир гола Бернда Лена и креирали нула опасних акција по Арсенал…

...али је 60.000 навијача на "Емирејтсу" стрепело све до 83. минута и поготка Александра Лаказета за коначних: Арсенал - Њукасл 2:0 (1:0).

Био је то тренутак када је безопасно дефанзивна постава менаџера Рафаела Бенитеза потписала 12. пораз у последњих 13 лигашких мечева са "тобџијама".

Утакмицу остављену за ТВ термин понедељком увече, свега 24 часа пре првих дуела 33. кола енглеског шампионата, обележио је одлазећи мајстор фудбала Арон Рамзи, који је и после потписивања уговора са Јувентусом наставио да вуче Арсенал ка још једном пласману у Лигу шампиона.

Рамзи је вечерас постигао 40. гол у Премијер лиги.

Конкретно, вечерас је постигао гол у 13. минуту који је - оправдано - поништен због фаула Сократиса Папастатопулоса у казненом простору гостију над Флореном Леженом, потом постигао још један - левом - у 30. минуту после неуспелог дриблинга Лаказета у дуелу са двојицом штопера Њукасла, а на крају - нажалост - доживео нову повреду због које је Унаи Емери мимо плана морао да уведе Мохамеда Елненија у игру у 67. минуту.

Шест минута раније на савршен травњак другог највећег стадиона у Премијер лиги истрчао је најбољи стрелац екипе, Пјер-Емерик Обамејанг, којег је капитен "сврака" Џамал Ласелс оставио самог у скоку 20 минута касније и могао само да посматра како се лопта од његовог темена одбија тачно тамо где је пре Лаказета неће стићи ни он сам, ни голман Мартин Дубравка.

Жигићевско додавање Обамејанга у 2:0 претворио је Француз, после чијег лоб ударца је и фудбалерима Тотенхема и Манчестер јунајтеда постало јасно да ће на седам рунди до краја морати да надокнаде два бода заостатка за "тобждијама" ако желе да заврше као трећи.

Арсенал је ове вечери наставио са импресивним играма на 1. април. Није шала, од оснивања Премијер лиге скор "тобџија" на овај датум када многи желе да покажу смисао за хумор износи 6-0-0 уз гол разлику 21:2.

Утакмицу је добро судио Ентони Тејлор.

Ако постоји нешто позитивно за Бенитезов тим то је гол из офсајда који је јуче постигао Сезар Аспиликуета, а који је - испотавиће се - оставио Кардиф на пет бодова заостатка за групом тимова "изнад црте" у Премијер лиги, односно седам у односу на њих саме.

Енглески клуб са највише пораза у Лондону у од оснивања наставио је у истом стилу и вечерас, када је једини ударац у оквир гола немачког репрезентативца упутио Саломон Рондон средином првог полувремена. Лено је на коленима поред "прве" стативе ноншалантно сачекао тај "ударац" центарфора из Венецуеле и ухватио "живу" лопту.

Арсенал: Лено - Мустафи, Папастатопулос, Монреал - Мејтланд-Најлс, Рамзи (од 67. Елнени), Гендузи, Колашинац - Озил (од 84. Мхитарјан), Лаказет, Ивоби (од 61. Обамејанг).

Њукасл: Дубравка - Једлин, Лежен, Ласелс, Дамет, Ричи (од 75. Кенеди) - Перез (од 77. Муто), Хејден (од 67. Сунг-Јонг), Дијаме, Алмирон - Рондон.