PL: Arsenal ne blista, ali pobjeđuje!

Arsenal krupnim koracima hrli ka Ligi šampiona! Fudbaleri Arsenala došli su do nove pobede u Premijer ligi. "Tobdžije" su, u okviru 32. kola, savladale Njukasl na domaćem terenu sa 2:0.  Sve osim pobede Arsenala večeras bila bi nepravda! Oko 60. 000 navijača na "Emirejtsu", međutim, strepelo je do 83. minuta.  Remzi i Lakazet "upucali" dosadne Svrake! Tobdžije slomile otpor Njukasla, koji je sve adute bacio na odbranu svog gola, ali nije uspeo da izbegne očekivani poraz - 2:0.

Fudbal 01.04.2019 | 23:17
Arsenal je nametnuo sebi pogodan ritam od početka utakmice, sa loptom boravio na polovini protivnika, a već u 13. minutu u listu strelaca se upisao Aron Remzi.

Ipak, slavlje Velšanina je bilo prekinuto jer je pomoćni sudija signalizirao ofsajd poziciju.

Remzi nije dugo čekao za novo, ovoga puta "pravo" slavlje. Mrežu Dubravke je opet zatresao u 30. minutu, a taj pogodak je ostao važeći.

Drugi gol viđen je u 83. minutu. Arsenal je napadao i kontrolisao ritam i do tog trenutka, ali se Njukasl odlično branio, po čemu je i poznat.

Strelac drugog pogotka bio je francuski napadač Aleksander Lakazet, koji je iskoristio asistenciju rezerviste Pjer-Emerika Obamejanga

Arsenal je pobedom iskoristio "kiks" Totenhema, koji je u poslednjim minutima ostao bez boda protiv Liverpula, te pretekao "pevce" na trećem mestu premijerligaške tabele.

Ovo je timu Unaja Emerija bio šesti uzastopni meč u Premijer ligi bez poraza.

Arsenal ne igra lepršavo, poslednjih nekoliko nedelja u Premijer ligi nije ni onoliko efikasan koliko zna da bude, ali ono što je najvažnije za pristalice Tobdžija, sastav Unaja Emerija uporno pobeđuje i krupnim koracima gazi ka plasmanu u Ligu šampiona. Velikan iz Londona večeras je na Emirejtsu srušio Njukasl i preskočio Totenhem na trećem mestu engleskog prvenstva - 2:0 (1:0).

Ozbiljno su se namučili domaći igrači sa defanzivnim protivnikom, koji je svu svoju igru podredio grčevitoj odbrani svog gola, ali to ipak nije donelo željeni rezultat sastavu Rafe Beniteza. Arsenal je do celog plena došao golovima Arona Remzija i Aleksandra Lakazeta u 30. i 83. minutu.

Remzijev pogodak je bio od posebne važnosti za domaćina, koji bi sasvim sigurno imao ogromne muke da slomi otpor rivala da to nije učinio na isteku pola časa igre. Budući igrač Juventusa bio je izuzetno raspoložen od samog starta meča sa kapitenskom trakom na ruci. Sjajno je kreirao napade svog tima i u tom 30. minutu odradio pola posla pre postignutog gola. Pravovremeno je uposlio Lakazeta, posle čijeg se pokušaja lopta odbila pred noge Velšaninu, koji ju je potom poslao u nebranjeni deo mreže nemoćnog Dubravke.

Ista slika je bila viđena i u drugom poluvremenu. Emeri je zahtevao još veći pritisak ka protivničkom golu, pa je na teren poslao Obamejana i Elnenija, koji su doneli dodatnu dozu energije domaću. Upravo je napadač iz Gabona zablistao u 83. minutu, kada je sjajno poslao loptu pred noge Lakezetu, a ovaj majstorski lobovao Dubravku za svoj 13. pogodak u Premijer ligi ove sezone.

Fudbaleri Njukasla imali su loptu u nogama svega 30 odsto vremena ovog ponedeljka uveče u poslednjem meču 32. kola Premijer lige, uputili tri šuta na utakmici, od kojih je jedan išao u okvir gola Bernda Lena i kreirali nula opasnih akcija po Arsenal…

...ali je 60.000 navijača na "Emirejtsu" strepelo sve do 83. minuta i pogotka Aleksandra Lakazeta za konačnih: Arsenal - Njukasl 2:0 (1:0).

Bio je to trenutak kada je bezopasno defanzivna postava menadžera Rafaela Beniteza potpisala 12. poraz u poslednjih 13 ligaških mečeva sa "tobdžijama".

Utakmicu ostavljenu za TV termin ponedeljkom uveče, svega 24 časa pre prvih duela 33. kola engleskog šampionata, obeležio je odlazeći majstor fudbala Aron Ramzi, koji je i posle potpisivanja ugovora sa Juventusom nastavio da vuče Arsenal ka još jednom plasmanu u Ligu šampiona.

Ramzi je večeras postigao 40. gol u Premijer ligi.

Konkretno, večeras je postigao gol u 13. minutu koji je - opravdano - poništen zbog faula Sokratisa Papastatopulosa u kaznenom prostoru gostiju nad Florenom Leženom, potom postigao još jedan - levom - u 30. minutu posle neuspelog driblinga Lakazeta u duelu sa dvojicom štopera Njukasla, a na kraju - nažalost - doživeo novu povredu zbog koje je Unai Emeri mimo plana morao da uvede Mohameda Elnenija u igru u 67. minutu.

Šest minuta ranije na savršen travnjak drugog najvećeg stadiona u Premijer ligi istrčao je najbolji strelac ekipe, Pjer-Emerik Obamejang, kojeg je kapiten "svraka" Džamal Lasels ostavio samog u skoku 20 minuta kasnije i mogao samo da posmatra kako se lopta od njegovog temena odbija tačno tamo gde je pre Lakazeta neće stići ni on sam, ni golman Martin Dubravka.

Žigićevsko dodavanje Obamejanga u 2:0 pretvorio je Francuz, posle čijeg lob udarca je i fudbalerima Totenhema i Mančester junajteda postalo jasno da će na sedam rundi do kraja morati da nadoknade dva boda zaostatka za "tobždijama" ako žele da završe kao treći.

Arsenal je ove večeri nastavio sa impresivnim igrama na 1. april. Nije šala, od osnivanja Premijer lige skor "tobdžija" na ovaj datum kada mnogi žele da pokažu smisao za humor iznosi 6-0-0 uz gol razliku 21:2.

Utakmicu je dobro sudio Entoni Tejlor.

Ako postoji nešto pozitivno za Benitezov tim to je gol iz ofsajda koji je juče postigao Sezar Aspilikueta, a koji je - ispotaviće se - ostavio Kardif na pet bodova zaostatka za grupom timova "iznad crte" u Premijer ligi, odnosno sedam u odnosu na njih same.

Engleski klub sa najviše poraza u Londonu u od osnivanja nastavio je u istom stilu i večeras, kada je jedini udarac u okvir gola nemačkog reprezentativca uputio Salomon Rondon sredinom prvog poluvremena. Leno je na kolenima pored "prve" stative nonšalantno sačekao taj "udarac" centarfora iz Venecuele i uhvatio "živu" loptu.

Arsenal: Leno - Mustafi, Papastatopulos, Monreal - Mejtland-Najls, Ramzi (od 67. Elneni), Genduzi, Kolašinac - Ozil (od 84. Mhitarjan), Lakazet, Ivobi (od 61. Obamejang).

Njukasl: Dubravka - Jedlin, Ležen, Lasels, Damet, Riči (od 75. Kenedi) - Perez (od 77. Muto), Hejden (od 67. Sung-Jong), Dijame, Almiron - Rondon.