ИТА: Какве измјене Михајловића, за побједу у 96'!

Српски стручњак у 93. минуту, 60 секунди након што је Сасуоло изједначио на 1:1, на терен је послао Матију Дестра, који му се у шестом минуту надокнаде одужио голом за велику побједу Болоње. Миха "погодио" и са Ериком Пулгаром.  Михајловић је успео, Болоња је ван зоне испадања! Дестро у 96. минуту запалио Далару! Драматична завршница меча са Сасуолом и треће узастопно славље екипе коју је на прави пут извео српски стратег - 2:1.

Фудбал 01.04.2019 | 00:02
Осам утакмица на клупи, четири победе, један реми и три пораза - Болоња се препородила од доласка Синише Михајловића и коначно изван зоне испадања. Клуб са Ренато Даларе вечерас је везао трећу првенствену победу, савладао је Сасуоло и прескочио Емполи на 17. месту, па сада може коначно да дише сопственим плућима - 2:1 (0:0).

Али многим навијачима Болоње је вечерас срце озбиљно прескакало. Деловало је да Михајловићев тим има све у својим рукама после гола Пулгара са беле тачке у 68. минуту. Ипак, невероватан мук на трибинама уследио је у 92. минуту, када је признат првобитно поништени гол Боге. ВАР је тада поништио досуђени офсајд играча из Обале Слоноваче, па је деловало да ће то бити коначан резултат утакмице.

Али, тако није мислио и Михајловић, послао је Матију Дестра на терен, који је тек изашао из повреде, овај је сачекао корнер у шестом минуту надокнаде и у стилу расног голгетера ударцем главом матирао скамењеног Консиљија. Дестру је ово био тек други гол у сезони, али колико само важан.

Наизглед прилично досадна утакмица на Ренато Далари претворила се у невероватан спектакл и огромну радост домаћих присталица. Болоња након 29. одиграних кола сада има два бода више од Емполија, а у следећем колу је чека паклено гостовање феноменалној Аталанти. Ништа није боље ни Емполију који ће на свом терену дочекати Наполи.

Болоња слави Матију Дестра, али и сјајне измјене Синише Михајловића.

Наиме, српски стручњак одлучио је да у 93. минуту, само 60 секунди након што је Сасуоло изједначио на 1:1, на терен пошаље Матију Дестра, а некадашњи нападач Роме и Милана му се у шестом минуту надокнаде одужио голом за велику побједу Болоње.

Претходно је Болоња водила голом такође "резервисте" Ерика Пулгара са "бијеле тачке", који је у игру ушао само минут раније и практично без додира лопте преузео одговорност да изведе најстрожу казну.

Чинило се да ће домаћи успјети сачувати предност.

Ипак, гости се нису предавали, кренули су на све или ништа у финишу и у 92. минуту стигли до изједначења, преко Жеремија Боге, још једног играча који је прилику да заигра добио тек у наставку.

Али, да три бода остану на стадиону "Ренато Дал’Ара" побринуо се Дестро, који је Михајловићевом тиму донио трећу узастопну побједу у Серији А, којом је Болоња побјегла из зоне која води у нижи ранг.