ITA: Kakve izmjene Mihajlovića, za pobjedu u 96'!

Srpski stručnjak u 93. minutu, 60 sekundi nakon što je Sasuolo izjednačio na 1:1, na teren je poslao Matiju Destra, koji mu se u šestom minutu nadoknade odužio golom za veliku pobjedu Bolonje. Miha "pogodio" i sa Erikom Pulgarom.  Mihajlović je uspeo, Bolonja je van zone ispadanja! Destro u 96. minutu zapalio Dalaru! Dramatična završnica meča sa Sasuolom i treće uzastopno slavlje ekipe koju je na pravi put izveo srpski strateg - 2:1.

Fudbal 01.04.2019 | 00:02
Osam utakmica na klupi, četiri pobede, jedan remi i tri poraza - Bolonja se preporodila od dolaska Siniše Mihajlovića i konačno izvan zone ispadanja. Klub sa Renato Dalare večeras je vezao treću prvenstvenu pobedu, savladao je Sasuolo i preskočio Empoli na 17. mestu, pa sada može konačno da diše sopstvenim plućima - 2:1 (0:0).

Ali mnogim navijačima Bolonje je večeras srce ozbiljno preskakalo. Delovalo je da Mihajlovićev tim ima sve u svojim rukama posle gola Pulgara sa bele tačke u 68. minutu. Ipak, neverovatan muk na tribinama usledio je u 92. minutu, kada je priznat prvobitno poništeni gol Boge. VAR je tada poništio dosuđeni ofsajd igrača iz Obale Slonovače, pa je delovalo da će to biti konačan rezultat utakmice.

Ali, tako nije mislio i Mihajlović, poslao je Matiju Destra na teren, koji je tek izašao iz povrede, ovaj je sačekao korner u šestom minutu nadoknade i u stilu rasnog golgetera udarcem glavom matirao skamenjenog Konsiljija. Destru je ovo bio tek drugi gol u sezoni, ali koliko samo važan.

Naizgled prilično dosadna utakmica na Renato Dalari pretvorila se u neverovatan spektakl i ogromnu radost domaćih pristalica. Bolonja nakon 29. odigranih kola sada ima dva boda više od Empolija, a u sledećem kolu je čeka pakleno gostovanje fenomenalnoj Atalanti. Ništa nije bolje ni Empoliju koji će na svom terenu dočekati Napoli.

Bolonja slavi Matiju Destra, ali i sjajne izmjene Siniše Mihajlovića.

Naime, srpski stručnjak odlučio je da u 93. minutu, samo 60 sekundi nakon što je Sasuolo izjednačio na 1:1, na teren pošalje Matiju Destra, a nekadašnji napadač Rome i Milana mu se u šestom minutu nadoknade odužio golom za veliku pobjedu Bolonje.

Prethodno je Bolonja vodila golom takođe "rezerviste" Erika Pulgara sa "bijele tačke", koji je u igru ušao samo minut ranije i praktično bez dodira lopte preuzeo odgovornost da izvede najstrožu kaznu.

Činilo se da će domaći uspjeti sačuvati prednost.

Ipak, gosti se nisu predavali, krenuli su na sve ili ništa u finišu i u 92. minutu stigli do izjednačenja, preko Žeremija Boge, još jednog igrača koji je priliku da zaigra dobio tek u nastavku.

Ali, da tri boda ostanu na stadionu "Renato Dal’Ara" pobrinuo se Destro, koji je Mihajlovićevom timu donio treću uzastopnu pobjedu u Seriji A, kojom je Bolonja pobjegla iz zone koja vodi u niži rang.