ХОЛ - Терор који траје: Тадић ријешио и ПСВ, Ајакс на -2!

Копљаници с десет играча поразили ПСВ Ајндховен - 3:1 (1:0)!

Фудбал 31.03.2019 | 23:34
Прштало је овог поподнева на Арени Јохан Кројф у Амстердаму, а Душан Тадић поново је био у главној улози, као доносилац важног тријумфа од 3:1, којим се преполовила предност Филипсоваца на табели на само два бода. Најбољи холандски тимови приредили су публици истински фудбалски спектакл, прави дерби, посебно у другом полувремену када је дуел одлучен голом с беле тачке српског репрезентативца у 72. минуту.

Победио је Ајакс и то у неравноправној борби 10 на 11, а после црвеног картона који је у 55. минуту заслужено добио његов десни бек Мазрауи. Неопрезно је Мароканац стартовао на протвника, шутнуо га у главу, а главни арбитар Кујперс после асистенције ВАР-а одлучио да преиначи жути картон и покаже дефанзивцу Ајакса пут у свлачионицу. И одмах је ПСВ узвратио домаћину баш из тог слободног ударца.

Док је Мазрауи ишао у свлачионицу,шпански интернационалац Анхелино је центрирао, а најбољи стрелац ПСВ-а Лук де Јонг поравнао резултат. Имао је ПСВ у тим тренуцима више од игре, био надмоћнији, али је одбрана Ајакса успевала да одоли. Борили су се Копљаници са теренски надамоћнијим ривалом, а своју шансу за тријумф Ајакс је дочекао у 69. минуту.

Данас ужасни штопер гостију Данијел Шваб употпунио је епитет трагичара сусрета. Он је у првом полувременупостигао аутогол из којег су домаћи повели на центаршут Зијеха у 21. минуту, а неопрезан старт Немца на Давиду Нересу, арбитар Кујперс је после асистенције из ВАР собе окарактерисао као најстрожу казну. Лопту је наравно узео Тадић и на крилима сјајне форме у последње време рутински преварио голмана Зута за 2:1 и експлозију одушевљења у престоници Холандије.

Пробао је Марк ван Бомел да у последњих 20 минута изменама раздрма тим, да дође до бода. ПСВ је био надмоћнији, ређале су се шансе рпед голом Онане, али је голман Ајакса успешно одлео у тандему са капитеном Блиндом. Копљаници су дотукли мрског ривала у шестом минуту надокнаде, преко Бразилца Нереса који је заслужио гол после свега приказаног данас.

Важна победа за Ајакс, предност ПСВ-а је преполовљена и сада износи само два бода, а до краја сезоне у Ередивизији остало је још седам кола. Добра је ствар за Копљанике што у случају истог броја бодова одлучује гол-разлика коју су данас поправили овом победом, а тренутно су у предности у односу на ПСВ (68:61).