HOL - Teror koji traje: Tadić riješio i PSV, Ajaks na -2!

Kopljanici s deset igrača porazili PSV Ajndhoven - 3:1 (1:0)!

Fudbal 31.03.2019 | 23:34
Prštalo je ovog popodneva na Areni Johan Krojf u Amsterdamu, a Dušan Tadić ponovo je bio u glavnoj ulozi, kao donosilac važnog trijumfa od 3:1, kojim se prepolovila prednost Filipsovaca na tabeli na samo dva boda. Najbolji holandski timovi priredili su publici istinski fudbalski spektakl, pravi derbi, posebno u drugom poluvremenu kada je duel odlučen golom s bele tačke srpskog reprezentativca u 72. minutu.

Pobedio je Ajaks i to u neravnopravnoj borbi 10 na 11, a posle crvenog kartona koji je u 55. minutu zasluženo dobio njegov desni bek Mazraui. Neoprezno je Marokanac startovao na protvnika, šutnuo ga u glavu, a glavni arbitar Kujpers posle asistencije VAR-a odlučio da preinači žuti karton i pokaže defanzivcu Ajaksa put u svlačionicu. I odmah je PSV uzvratio domaćinu baš iz tog slobodnog udarca.

Dok je Mazraui išao u svlačionicu,španski internacionalac Anhelino je centrirao, a najbolji strelac PSV-a Luk de Jong poravnao rezultat. Imao je PSV u tim trenucima više od igre, bio nadmoćniji, ali je odbrana Ajaksa uspevala da odoli. Borili su se Kopljanici sa terenski nadamoćnijim rivalom, a svoju šansu za trijumf Ajaks je dočekao u 69. minutu.

Danas užasni štoper gostiju Danijel Švab upotpunio je epitet tragičara susreta. On je u prvom poluvremenupostigao autogol iz kojeg su domaći poveli na centaršut Zijeha u 21. minutu, a neoprezan start Nemca na Davidu Neresu, arbitar Kujpers je posle asistencije iz VAR sobe okarakterisao kao najstrožu kaznu. Loptu je naravno uzeo Tadić i na krilima sjajne forme u poslednje vreme rutinski prevario golmana Zuta za 2:1 i eksploziju oduševljenja u prestonici Holandije.

Probao je Mark van Bomel da u poslednjih 20 minuta izmenama razdrma tim, da dođe do boda. PSV je bio nadmoćniji, ređale su se šanse rped golom Onane, ali je golman Ajaksa uspešno odleo u tandemu sa kapitenom Blindom. Kopljanici su dotukli mrskog rivala u šestom minutu nadoknade, preko Brazilca Neresa koji je zaslužio gol posle svega prikazanog danas.

Važna pobeda za Ajaks, prednost PSV-a je prepolovljena i sada iznosi samo dva boda, a do kraja sezone u Erediviziji ostalo je još sedam kola. Dobra je stvar za Kopljanike što u slučaju istog broja bodova odlučuje gol-razlika koju su danas popravili ovom pobedom, a trenutno su u prednosti u odnosu na PSV (68:61).