БЛ: Шалке славио послије два и по мјесеца!

Тим из Гелзенкирхена је тек у деветом узастопном мечу у Бундеслиги стигао до тријумфа и то на једвите јаде против Хановера, најслабијег тима њемачког првенства - 0:1 (0:1).  Шалке много лакше дише.  Рудари једва савладали несрећни Хановер у гостима.

Фудбал 31.03.2019 | 23:07
У вероватно најнезанимљивијој утакмици 27. кола Бундеслиге Шалке је као гост савладао минимално Хановер и побегао од опасне зоне.

Ужасан фудбал приредили су до овог кола фењераш са севера Немачке и Рудари које је излгеда нови тренер Хуб Стевенс извукао из кризе. После шест везаних утакмица Плави из Гелзенкирхена су забележили лигашки тријумф, за који се побринуо Суат Сердар у финишу првог полувремена.

Мајсторски је млади репрезентативац Немачке сместио лопту у доњи леви угао домаћина у 39. минуту и одлучио ову врло лошу утакмицу.

Хановер који једанас поражен шести пут узастопно у Бундеслиги (имају победу и девет пораза на последњих десет) имао је неколико шанси да угрози дефанзивне госте, али је млади голман Шалкеа Нубел у неколико наврата маестрално интервенисао и сачувао тријумф гостима.

Матија Настасић одиграо је солидних 90 минута за домаћине и имао једну добру прилику главом на почетку утакмице.

Шалке је у недјељу на "ХДИ Арену" стигао са четири везана пораза у Бундеслиги и са податком да скоро три године није славио у Хановеру.

Поред тога, екипа "краљевско-плавих" у 10 везаних утакмица је само једном успјела да одигра неријешено, уз чак девет пораза, а у Бундеслиги је посљедњи пут осјетила сласт побједе 20. јануара у првенству против Волфсбурга (2:1).

Коначно су у недјељу у 27. колу успјели да прекину тај "црни" низ, али тешком муком и то против најслабије одбране Бундеслиге.

ХАНОВЕР - ШАЛКЕ 0:1 (0:1)

Холанђанин Хуб Стивенс је први тренер Шалкеа у историји који је забиљежио 100 побједа.

Изабраници Хуба Стивенса први су запријетили и то преко српског интернационалца Матије Настасића, чији је ударац главом послије центаршута завршио поред десне стативе.

Хановер је потом креирао шансу у 19. минуту када је послије гужве у шеснаестерцу Хенрик Вејтант шутирао, а одлично одбранио Александар Нубел.

Капитен Шалкеа Бењамин Стамбули је био један од најагилнијих у гостујућем табору. Најприје је у 35. минуту послије соло продора шутирао, али је фантастично одбранио голман Хановера Михаел Есер, да би четири минута касније креирао вођство.

Након новог продора по десној страни француског везисте, који наизглед није много обећавао, Стамбули је сјајно пронашао Суата Сердара у казненом простору, а везиста гостију погодио супротан угао - 0:1.

Себастијан Руди, фудбалер Шалкеа, забиљежио је у недјељу јубиларни 250. наступ у Бундеслиги. Замијењен је у 70. минуту младим Турчином Ахмедом Кутучуом.

Покушавали су изабраници Томаса Дола у наставку да стигну до изједначења, имали су иницијативу и створили неколико солидних шанси, од којих је најбољу у 75. минуту пропустио Флорент Муслија.

Послије соло продора је шутирао са ивице казненог простора и уздрмао пречку!

Могао је Хановер и у 80. минуту преко Генкија Харагучија да стигне до барем једног бода, међутим, Јапанац је био за мало непрецизан.

Све чешћи напади домаћина према голу екипе из Гелзенкирхена остављали су доста простора за контранападе, а и из једног у 66. минуту Сердар је био себичан и његов тим је стријепио до посљедњег судијског звиждука.

Шалкеу је ово била тек седма побједа ове сезоне, док је Хановер са 19. поразом готово сигуран путник у "Цвајту".