БЛ: Будући тата хет-триком уништио Херту!

Најбољи стријелац РБ Лајпцига Јусуф Јурари Поулсен постигао три поготка, којим је запечатио судбину тима из Берлина, у чијим редовима због суспендије није било Ведада Ибишевића.  Петардирање Херте на контре: Хет-трик Поулсена и Лајпциг је близу Лиге шампиона.  Сјајно издање тима Јулијана Наглесмана.

Фудбал 30.03.2019 | 23:40
Без суспендованог Ведада Ибишевића, Херта није успјела да пружи озбиљан отпор фаворизованом РБ Лајпцигу.

Домаћин је славио 4:0 (2:0), уз сјајну партију и хет-трик данског интернационалца Јусуфа Јурарија Поулсена, који је са данашња три стигао до 15. поготка ове сезоне.

Домаћи су сигурну предност стекли већ у првом дијелу меча.

Прво је Емил Форсберг у 17. минуту искористио сјајан дубински пас Кевина Кампла и затресао мрежу ривала, након чега је кренула Поулсенова серија. Десет минута касније Тимо Вернер несебично је упослио Поулсена за 2:0.

Погодак је 24-годишњи Данац, који је ове сезоне у сјајној форми, прославио имитирајући бебу, с обзиром да ће на јесен постати отац.

Наиме, прије десетак дана, Поулсен се похвалио на Инстаграму да му је дјевојка Марија трудна, тако што је поставио свој дрес са бројем 9, али и умањену верзију истог, на којем је писало ФАР (на данском отац).

Иако на вечерашњем мечу није успио постићи гол, сјајни Тимо Вернер чак три пута асистирао је својим саиграчима.
РБ Лајпциг био је доминантан и у наставку, а Поулсен је својим другим поготком у 56. минуту, а затим и трећим 62. минуту запечатио судбину гостију из Берлина.

Ипак, ни ту није био крај мукама Херте, јер је "петарду" само два минута касније комплетирао Амаду Хајдара.

Послије данашњег пораза Борусије Менхенгладбах, РБ Лајпциг се учврстио на трећој позицији, са пет бодова више од првог пратиоца.

Рапсодија у Источној Немачкој. Једини клуб из тог дела државе у Бундеслиги одиграо је једну од најбољих утакмица сезоне и на Ред Бул арени направила крупан корак ка пласману у Лигу шампиона. Лајпциг је на контру „петардирао“ Херту и наставио низ првенствених утакмица без пораза продужио на девет – 5:0.

У централну фигуру меча израстао је Јусуф Поулсен. Нападач домаћег тима је постигао хет-трик и све време је био нерешива енигма за госте из Белрина (Марко Грујић играо 90 минута), који нису толико лоше играли у пољу, али су пралтили високу цену кад је требало да бране контре, пошто је тим Јулијана Нагелсмана у том сегменту био ненадмашан. А Поулсен са ова три гола добацио до „коте 13“ и постао први Данац још од Петера Мадсена (у дресу Бохума у сезони 2003/04) који је у једном бундеслигашкој сезони дао поменути број голова.

Осим Поулсена у форму се полако враћа и Тимо Вернер који је после не баш похвалних издања у дресу репрезенатције Немачке наместио два гола, а вреди напоменути да је новајлија из „братаског“ Салцбурга Амаду Хајдара постигао првенац у првом мечу у стартних 11.

На овај начин, РБ Лајпциг је искористио велики кикс Менхенгладбаха у Дизелдорфу, па сад има пет бодова вишка од четвртопласиране Борусије и делује да не би смео ту предност да прокоцка.